Indie kontra Islandia. Jak podróżować niskim kosztem?

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2017 17:58
- W Indiach byli miesiąc, w tym czasie m.in. spontanicznie gościli na tamtejszym tradycyjnym weselu. Na Islandii zaś nocowali pod wodospadami. Michał Papke, Maciej Rembowski radzili w Czwórce, jak zwiedzić świat i nie wydać majątku.
Audio
  • Michał Papke, Maciej Rembowski o tanim podróżowaniu po świecie (Czat Czwórki)
Islandia
IslandiaFoto: Pixabay.com/Public Domain/JayMantri

podróż droga człowiek podróżnik 1200.jpg
Samotnie przez świat. Czego uczą nas podróże?

W Indiach po mieście poruszali się na skuterach, motocyklach, w górach wynajęli dżipa. - Najczęściej niebezpieczne sytuacje w tym kraju związane były właśnie z komunikacją. Choć funkcjonują tam oczywiście przepisy drogowe, na drodze ludzie robią to, na co mają ochotę - opowiadał Michał Papke. Zaś Maciej Rembowski wspominał wyjazd na Islandię. - Spaliśmy najczęściej pod namiotem, na dziko, choć nie powinno się tego robić - opowiadał gość Czwórki. Jak mówił, kolosalne wrażenie robi zwłaszcza tamtejsza przyroda. - Lub raczej jej brak. Jest tam niewiele lasów, ale za to dużo skalnych wodospadów. Co kilkanaście kilometrów zmienia się tam krajobraz, dzięki temu czuliśmy się jak na innej planecie - mówił.


góry turysta mapa 1200.jpg
Polak w górach. "Drogi sprzęt i totalna niewiedza"

Goście Czwórki radzili także, co warto ze sobą wziąć wybierając się w tanią podróż pełną przygód. - Niewielki bagaż, który nie będzie podczas przemieszczania się ciężarem. Warto poświęcić miejsce w plecaku na jedzenie - tłumaczyli. Opowiadali o jesiennej islandzkiej aurze, podczas której silny wiatr wyrywa drzwi z samochodów i tłumaczyli, których indyjskich specjałów warto spróbować. Zdradzili też, dlaczego następnym razem wybiorą się do Szkocji, zamiast do Iranu.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Materiał przygotowała: Weronika Puszkar

Goście: Michał Papke, Maciej Rembowski (autorzy bloga "Gdzie diabeł mówi…")

Data emisji: 28.04.2016

Godzina emisji: 16.10

kd/mz

Czytaj także

Muzyczna podróż przez zimne góry Islandii

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2015 13:00
W "Muzycznym Biurze Podróży" wybraliśmy się tym razem do Islandii, by posłuchać tamtejszego folkloru, ale także najnowszych hitów, które rządzą na listach przebojów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Indie. "Dwa tygodnie to za mało, żeby poznać ten kraj"

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2015 16:00
- Hałas, śmieci na ulicach i zwierzęta - tak Indie witają turystów - opowiada podróżniczka Małgosia Gawlik. - Wystarczy jednak pobyć tam dłużej, żeby pokochać ludzi i kraj.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Smaki świata. Wybierz się w kulinarną podróż

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2017 18:17
Francuzi nie wyobrażają sobie życia bez bagietek, Niemcy bez tradycyjnego sznycla, zaś włoska pizza i spaghetti podbijają serca i żołądki ludzi na całym świecie. Czego spodziewać się możemy w innych zakątkach świata?
rozwiń zwiń