X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Od odpadu do surowca. Rewolucja śmieciowa jest nieunikniona

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2017 21:11
- W światowej gospodarce zaczyna brakować łatwo dostępnych surowców, więc albo możemy nadal wywalać wszystko, a produkty będą coraz droższe, albo wykorzystywać wtórnie odpady - mówi Sławomir Brzózek z Fundacji Nasza Ziemia.
Audio
  • jakie surowce można odzyskać dzięki recyklingowi? (Czat Czwórki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Aleksandra Suz/shutterstock.com/cc

Od 15 do 17 września po raz 24. będziemy sprzątać Polskę. W tym roku akcja odbędzie się pod hasłem "Nie ma śmieci - są surowce". Najtrudniej zmienia się ludzką mentalność, a warto popracować nad tym, żebyśmy postrzegali odpady nie jako śmieci, ale surowce z potencjałem.

- Przywykliśmy uważać śmieci za rzeczy niepotrzebne, bo je się pali, zamiata pod dywan jako niepotrzebne i wyrzuca poza swoją granicę, a nawet niektórych ludzi nazywa się śmieciami. Pod tą etykietą podświadomie odwołujemy się do rzeczy nie tylko nie wartych uwagi, a nawet złych i negatywnych - podkreśla Sławomir Brzózek.

Z tym zdaniem zgadza się Michał Mikołajczyk z Rekopol Organizacja Odzysku Opakowań S.A. - Gdyby to było oczywiste i stosowane, to może niepotrzebne byłyby regulacje w tym aspekcie, a jednak są one niezbędne. Starajmy się, by nastąpiło przejście od schematu: kup, skonsumuj, wykorzystaj, zniszcz, wyrzuć, zapomnij do tego, by na każdym etapie życia produktu starać się, by był on jak najbardziej przyjazny dla środowiska i zasobów, jak również kieszeni konsumentów i przedsiębiorców - wyjaśnia.

O tym, jak można spełnić marzenie ekologów o gospodarce o obiegu zamkniętym mówimy więcej w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Materiał przygotowała: Anna Depczyńska

Goście: Sławomir Brzózek (Fundacja Nasza Ziemia), Michał Mikołajczyk (Rekopol Organizacja Odzysku Opakowań S.A.)

Data emisji: 14.09.2017

Godzina emisji: 16.07

sm/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mamy radę na odpady - wtórne wykorzystanie

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2016 18:29
25 lat temu zaledwie 30% Polaków uważało, że sprawy ochrony środowiska mają jakieś znaczenie, natomiast większość była zdania, że sprawy ekologii leżą tylko i wyłącznie w gestii państwa. Jak ta świadomość wygląda dzisiaj i czy recykling stał się naszą codziennością?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dlaczego w Polsce recykling nie działa?

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2016 17:33
Wiele gmin od nowego roku zamierza podnieść opłaty za wywóz odpadów. Czy zapłacimy więcej za wywóz śmieci, bo ich nie segregujemy?
rozwiń zwiń