X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Twój Vincent" z domowego zacisza. Jak powstawał zwiastun do nominowanego do Oscara filmu?

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2018 17:00
Salon, a w nim zasłonięte ciemną płachtą okna, przy oknie statywy do rzutnika, oświetlenia i aparatu fotograficznego. Sprzęt przytwierdzony do podłogi, na stałe, bez możliwości najmniejszego przesunięcia. Wszystko po to, aby zrobić kolejne z wielu tysięcy zdjęć, do kolejnej klatki w zwiastunie filmu "Twój Vincent".
Audio
  • Michał Janicki o kulisach pracy nad zwiastunami do filmu "Twój Vincent"(Czat Czwórki/Czwórka)
  • Michał Janicki o tworzeniu zwiastunów do filmu "Twój Vincent" (Czat Czwórki/Czwórka)
praca nad filmem Loving Vincent
praca nad filmem "Loving Vincent"Foto: Maciej Kulczyński/PAP

Punktem wyjścia do pierwszej klatki filmu był oryginalny obraz Vincenta. W miarę ożywania postaci, trzeba było ją animować. - Zaczyna się od tak zwanej "referencji filmowej”. Nagrywamy aktora, przebranego w sposób podobny do postaci z obrazu, a potem nagrywamy scenę. Taki film, z żywą postacią, jest podstawą do namalowania wszystkich klatek - powiedział Michał Janicki współtwórca animacji do zwiastunów filmu "Twój Vincent".


Czytaj także
van gogh 1200.jpg
Twój Vincent. "Film jak z obrazka"

Cały film, jak i zwiastuny, namalowane były farbami olejnymi. - Takimi też malował sam mistrz. Farby olejne schną dłużej, dzięki czemu możliwe było na bieżąco wprowadzanie wszystkich zmian. Sama zaś technika, uwidacznia animujące się pociągnięcia pędzla - powiedział Michał Janicki dodając, że w efekcie powstało wartościowe dzieło, które przeniosło obraz na sztukę audio-wizualną i ożywiło dotychcas nieruchomy obraz Vincenta Van Gogh’a.

"Twój Vincent" to pierwszy w historii film, w pełni stworzony techniką malarską. Polsko-brytyjska produkcja w reżyserii Doroty Kobieli i Hugh Welchmana została nominowana do Oscara w kategorii najlepszy pełnometrażowy film animowany. 

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Michałem Janickim, który opowiedział nam o tworzeniu zwiastunów "Twojego Vincenta”. W tle usłyszycie dźwięki z pokoju, w którym powstawała praca gościa Czwórki.

***

Tytuł audycji: "Czat Czwórki"

Prowadzi: Piotr Firan

Materiał przygotowała: Justyna Tylczyńska

Data emisji: 2.03.2018

Godzina emisji: 16.07

jo/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Być jak van Gogh, czyli o pasji naśladowania mistrza

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2017 12:00
W kinach można już oglądać film "Twój Vincent". Produkcją o słynnym holenderskim malarzu ekscytuje się cały świat, a w Czwórce zagościli jej współtwórcy, młodzi artyści z Wrocławia - Martyna Wolna i Bartosz Dłużewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Barbara Hollender o filmowych życiorysach polskich reżyserów

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2017 14:25
Mówi się, że o kinie i jego twórcach powiedziano już wszystko. Tymczasem Barbara Hollender w trzytomowym cyklu "Od Munka do Maślony" prezentuje nieznane oblicze polskich reżyserów światowego formatu.
rozwiń zwiń