Polskie Radio
Section05
filmy animowane

"Wyselekcjonować to, co nie jest nasze". Reżyserka Daria Kopiec o filmie animowanym "Własne Śmieci"

- Zastanawiając się nad samą sobą, stworzyłam bohatera, który jest uwikłany w konflikt i zastanawia się, co tak naprawdę jest jego, a co jest nagrane przez rodziców? To film o poszukiwaniu siebie, indywidualizacji, wyselekcjonowaniu tego, co nie jest nasze - mówiła w Polskim Radiu 24 o filmie animowanym "Własne Śmieci" Daria Kopiec, reżyserka.
Zobacz więcej na temat:  FILM filmy animowane

14 lat od pierwszej do ostatniej kreski

– Praca nad tym filmem zajęła mi jedną-czwartą mojego życia. Spotykałem się z głosami "Jaki Pan jest zaparty", "Jak musi się Pan męczyć", "Cóż to musi być za wysiłek?" A to był dla mnie najpiękniejszy i najbardziej sensowy czas w moim życiu – mówił w Trójce reżyser animacji Mariusz Wilczyński kilkanaście dni przed premierą swojego filmu "Zabij to i wyjedź z tego miasta".
Zobacz więcej na temat:  Trójka KULTURA Agnieszka Szydłowska animacja filmy animowane sztuki wizualne

Walt Disney - władca dziecięcego śmiechu

Dzisiaj mija 118. rocznica urodzin "najzabawniejszego ojca" na świecie. Tak, tak, to dzięki niemu setki milionów dzieci z wszystkich kontynentów przeżywało chwile szczęścia, oglądając przygody Myszki Miki, Kaczora Donalda czy Psa Pluto... A ci, którzy już wyrośli z lat dzieciństwa mogli za każdym razem do niego wrócić, widząc na ekranie świat swoich dziecięcych bohaterów.
Zobacz więcej na temat:  filmy animowane Walt Disney Myszka Miki

"Sputnik" znów nadlatuje nad Polskę!

Poranki z filmami dla najmłodszych, spotkania z reżyserami, animacje takie jak "Urfin Dżus powraca", "Domowik", różnorodne zajęcia i warsztaty dla dzieci. Festiwal Filmów rosyjskich w Warszawie i innych miastach zagości już po raz trzynasty. Wydarzenie, które w 2007 roku był wielkim eksperymentem - nie wiadomo było wtedy, czy dopisze widownia - w tym roku jest już bardzo poważnym przedsięwzięciem.
Zobacz więcej na temat:  filmy animowane dzieci