X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jazda "na zderzaku", nadmierna prędkość - grzechy polskich kierowców

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2018 18:43
- Chcemy dominować na drogach, zwykła przejażdżka autem zmienia się w Polsce w prawdziwą "walkę o władzę". Dlatego nawet, jeśli dysponujemy nowoczesnymi pojazdami, zaopatrzonymi w przeróżne czujniki i tempomaty, nie korzystamy z nich. A to błąd - tłumaczył Kuba Bielak.
Audio
  • Bezpieczeństwo na drogach - co robimy źle? (Czat Czwórki)
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne) Foto: Monkey Business Images/Shutterstock

Świat poszedł do przodu. Kierowcy w Europie zrozumieli, że nie są na drogach sami, więc powinni sobie nawzajem pomagać. My wciąż się tego uczymy Kuba Bielak

Nadmierna prędkość i niezachowanie bezpiecznej odległości to główne przyczyny wypadków na polskich drogach. A co to jest "bezpieczna odległość"? To już niebawem regulować mają nowe przepisy o ruchu drogowym. - Problemem jest nie sama definicja bezpiecznej odległości miedzy samochodami na drodze, ale to, jak wyegzekwować przestrzeganie tych przepisów - mówił gość Piotra Firana. - A to kwestia edukacji. Karamy niewłaściwe zachowania na drogach zamiast uczyć tych właściwych. Stosujemy metodę "kursową", zamiast wychowywać. A to powinien być proces trwający od najmłodszych lat przez całe życie. 

Jak zmierzyć "bezpieczną odległość"? Czy samochody powinny być wyposażone w mechanizmy nie dopuszczające do przekraczania jej, a może warto zaufać kierowcom aut? O tym rozmawialiśmy w studiu Czwórki. A jakie przepisy dotyczące bezpieczeństwa na drogach obowiązują dziś i co ma się w nich zmienić? Czy na drogach będzie bezpieczniej? O tym z podkom. Robertem Opasem rozmawiała Anna Depczyńska.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Kuba Bielak (Akademia Bezpiecznej Jazdy, ambasador kampanii "Polaku, nie jedź na zderzaku")

Data emisji: 25.04.2018

Godzina emisji: 16.08

kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Młodzi kierowcy. Jak nauczyć ich pokory?

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2016 18:35
- Nastolatkowie już na kursach powinni pytać o wszystko, co ich nurtuje, czego nie są pewni. Nie robią tego, bo się wstydzą, wolą "kozaczyć" - mówił Tomasz Kulig.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska złomowiskiem Europy? "Kochamy stare auta"

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2016 17:00
Motoryzacyjne zasoby naszego kraju wciąż się powiększają - jesteśmy szóstym co do wielkości rynkiem samochodowym Europy, a największą popularnością niezmiennie cieszą się samochody używane.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Samochody elektryczne - przyszłość motoryzacji?

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2017 10:34
Preferencje w zakresie podatku akcyzowego przy zakupie samochodów elektrycznych, bezpłatne parkowanie, możliwość jazdy buspasami - to tylko niektóre z rozwiązań przewidzianych w rządowym projekcie ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych.
rozwiń zwiń