Jak wygląda życie po zakończeniu wyroku?

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2018 17:00
Z punktu widzenia ludzi spoza krat - koniec wyroku powinien być powodem do radości. Tymczasem dla byłych więźniów to moment krytyczny.
Audio
  • O planowaniu życia po wyjściu z więzienia - kiedy i jak to zrobić? (Czat Czwórki/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: Rikesh Attadip/Shutterstock.com

- Z życiem na wolności trzeba zacząć sobie radzić będąc jeszcze w więzieniu - przekonuje Marek Łagodziński, prezes Fundacji "Sławek" i tłumaczy, na czym polega proces "dotykania wolności" i jaki ma wpływ na resocjalizację osadzonych.

Dr Maria Niełaczna z Instytutu Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji Uniwersytetu Warszawskiego opowiada o stygmatyzacji byłych więźniów i o tym, jak ważny jest sposób spędzenia pierwszego miesiąca na wolności.

W audycji podpowiadamy też, kto wspiera byłych więźniów w walce o uczciwe życie i wyjaśniamy, w jaki sposób rodzina może przeszkodzić w tym procesie. zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Materiał przygotował: Robert Malinowski

Goście: dr Maria Niełaczna (Instytut Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji Uniwersytetu Warszawskiego), Marek Łagodziński (prezes Fundacji "Sławek")

Data emisji: 23.05.2018

Godzina emisji: 15.10

kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Anatomia wulgaryzmów. Dlaczego przeklinamy?

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2017 19:22
Wulgaryzmy najczęściej są wyrazem silnych emocji, które mają rozładować. Bywają też dowodem ubóstwa językowego i efektem skracania dystansu między ludźmi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Samotne matki. Stereotypy kontra rzeczywistość

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2018 17:43
Czy określenie "samotna matka" zawsze oznacza kobietę nieszczęśliwą, niezaradną, niespełnioną i poszukującą partnera? O krzywdzących stereotypach i codziennych wyzwaniach samotnego rodzica rozmawialiśmy w Czwórce.
rozwiń zwiń