X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy opłata klimatyczna ma sens?

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2018 17:10
Opłata klimatyczna to podatek, który musimy zapłacić spędzając w niektórych, atrakcyjnych przyrodniczo, miejscowościach dłużej niż dobę. Pobierają go gminy za wartościowe zdrowotnie właściwości klimatyczne i walory krajobrazowe przez nie oferowane turystom. 
Audio
  • Na co idą pieniądze z opłaty klimatycznej? (Czat Czwórki/Czwórka)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/ Ahmet Misirligul

Opłata klimatyczna ma rekompensować ograniczenia dotyczące na przykład rozwoju przemysłu w tych regionach. - Tyle, że w dzisiejszych czasach turystyka jest jedną z najprężniej rozwijających się gałęzi przemysłu. Co więcej - ten biznes przynosi znacznie większe profity lokalnej społeczności niż gdyby tam mieli fabrykę czegokolwiek - uważa Sławomir Brzózek z Fundacji Nasza Ziemia.   

Witek Rajchert Dużo rozmawiam z hotelarzami i właścicielami pensjonatów. Część z nich swoich opłat klimatycznych nigdy nie widzi na oczy 

Zdaniem działaczki społecznej Joanny Iwanik opłata klimatyczna jest natomiast jednym ze sposobów pozyskiwania pieniędzy na ochronę środowiska. - Gminy muszą z czegoś brać środki na ten cel. Ten rodzaj opłaty wydaje się więc zasadny - tłumaczy.

Z dodatkowymi kosztami musimy liczyć się, jeśli jedziemy do nadmorskich miejscowości takich jak Darłowo, Mielno czy Gdynia, albo na południe Polski – do Bukowiny Tatrzańskiej, Zakopanego, lub Karpacza. Tymczasem wiele z tych miejscowości ma problemy ze smogiem. Jak ten problem rozwiązały władze krajów basenu Morza Śródziemnego? Co można, a czego nie wolno robić w Toskanii? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Materiał przygotowała: Anna Depczyńska

Goście: Joanna Iwanik (działaczka społeczna), Witek Rajchert (podróżnik), Sławomir Brzózek (Fundacja Nasza Ziemia)

Data emisji: 12.07.2018

Godzina emisji: 15.07

kul


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Grzechy Polaków w przestrzeni publicznej. Czego nam nie wolno?

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2018 18:45
Głośne rozmowy przez telefon, śmiecenie, nieprawidłowe parkowanie - to spory problem w miejscach ogólnodostępnych. Co nam wolno w przestrzeni publicznej, które zachowania irytują innych najbardziej, a jakie grzechy najczęściej popełniamy?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Opóźniony lot, zgubiony bagaż - turysto, czy znasz swoje prawa?

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2018 17:30
Odwołane loty, opóźnienia pociągów i autokarów, dezinformacja, czekanie w samolocie, który ostatecznie nie odlatuje - to codzienność podróżnych. Co robić w takiej sytuacji?
rozwiń zwiń