Afryka Zachodnia - najbardziej nieturystyczny kierunek świata

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2018 14:52
- Mimo tego, że Gwinea jest krajem w większości muzułmańskim. Bardzo silny jest tam animizm i wiara w moc spełniania życzeń przez zwierzęta - mówiła podróżniczka Sara Rogowska.
Audio
  • Afryka Zachodnia - podróż bez planu do miejsc, gdzie nie trafiają turyści (Czat Czwórki)
Papua Nowa Gwinea, zdjęcie ilustracyjne
Papua Nowa Gwinea, zdjęcie ilustracyjneFoto: ianknabel66/Pixabay

Nie było rozczarowań, ale niczego nie oczekiwaliśmy. Jechaliśmy bez planu i z głowami otwartymi na kulturę, którą mieliśmy spotkać Sara Rogowska

- W jednej z wiosek, które udało nam się odwiedzić był bardzo silny kult "świętej ryby". Mieszkańcy byli przekonani, że ryba naprawdę ma moc spełniania życzeń. Staliśmy nad brzegiem stawu, modląc się z miejscowym szamanem, który wykrzykiwał niezrozumiałe dla nas słowa. Po minach zgromadzonych mogliśmy wnioskować, że uczestniczymy w czymś bardzo podniosłym - opowiadała.

Liberia, Gwinea, Sierra Leone i Wybrzeże Kości Słoniowej - czyli podróż przez jedne z najrzadziej odwiedzanych krajów świata. O swoich podróżach w Czwórce mówiła Sara Rogowska - podróżniczka, która lubi docierać tam, skąd zawracają inni.

To już nie są niebezpieczne rejony. Jeszcze niedawno trwały tam wojny domowe i epidemia eboli. Dziś, choć zupełnie bezpieczne nadal są mało atrakcyjnymi turystycznie kierunkami Sara Rogowska

Jak wygląda afrykańska dżungla, kopalnie diamentów i jak smakuje lokalna kuchnia? Czy w taką podróż warto zabrać przewodnika? Jaki środek komunikacji wybrać? Zapraszamy do wysłuchania nagrania. 

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Gość: Sara Rogowska (podróżniczka). O afrykańskiej kinematografii opowiadali krytycy filmowi Błażej Hrapkowicz (autor audycji "Hrapkowidz" i Łukasz Muszyński. 

Data emisji: 24.07.2018

Godzina emisji: 16.07

ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Samotnie przez świat. Czego uczą nas podróże?

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2017 17:50
Podróże to sposób nie tylko na poznawanie świata, ale także siebie samego. - To szkoła życia, uczysz się sobie radzić, gdy jesteś zdany na siebie i musisz sam sobie zaufać. Konsekwencje twoich decyzji są natychmiastowe i najczęściej są bardzo intensywne. Najczęściej też nie da się ich cofnąć - mówił Patryk Strzałkowski, podróżnik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czwórka w kraterze Wezuwiusza. Kiedy wulkan wybuchnie?  

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2018 19:16
- Widok na tym szczycie rekompensuje trudy wspinaczki: potężny krater po wybuchu wulkanu, a w dole zatoka neapolitańska - mówił reporter Czwórki Tomasz Sosnowski, wspinając się na Wezuwiusza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gdzie los poniesie. O podróżach, które zmieniają punkt widzenia

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2018 17:00
- Podczas wypraw zmieniają się priorytety. Zamiast myśleć o problemach w pracy, muszę zająć się szukaniem noclegu albo organizowaniem sobie jedzenia - opowiada Dawid Białowąs, autor bloga "Gdzie los poniesie".    
rozwiń zwiń