X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy walka z dopalaczami będzie skuteczna?

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2018 17:21
- Na rynki europejskie wprowadzano w pewnym momencie w ciągu ostatnich lat ok. 100 dopalaczy rocznie, teraz ok. 50. Skala problemu jest więc ogromna, jednak badania nad ich składem tak naprawdę cały czas trwają - mówił Tomasz Białas z Głównego Inspektoratu Sanitarnego.
Audio
  • Jak skutecznie walczyć z narkotykami? (Czat Czwórki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Photographee.eu

Sad 1200.jpg
Dopalacze - śmierć na wyciągnięcie ręki

Bóle głowy, bezsenność, poważne zatrucia, a nawet śmierć - to zagrożenia, czyhające na osoby, zażywające substancje psychoaktywne, zwane popularnie dopalaczami. - Nie wiadomo, jak dokładnie każda z nowych substancji działa na człowieka, ale wiadomo, że to środki psychoaktywne, toksyczne i uzależniające - mówił ekspert. Pojawić się mają nowe przepisy, w myśl których dopalacze traktowane mają być jak narkotyki. Po wprowadzonych zmianach za posiadanie dopalaczy będzie groziło do 3 lat więzienia, a za handel nimi - nawet do 12 lat.

Czy dzięki tym zmianom młodzież będzie bezpieczniejsza, a skala dopalaczowego problemu zmniejszy się? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. O tym, jakie przepisy obowiązują aktualnie rozmawialiśmy z Adamem Stasiakiem z Polskiej Sieci Polityki Narkotykowej.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Tomasz Białas (dyrektor departamentu nadzoru nad środkami zastępczymi Głównego Inspektoratu Sanitarnego), Piotr Burda (toksykolog kliniczny), Jerzy Afanasjew (Społeczna Inicjatywa Narkopolityki)

Data emisji: 26.07.2018

Godzina emisji: 15.07

kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak rzucić palenie? Działaj na kilku polach!

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2015 17:00
Papierosy pali co trzeci Polak i co czwarta Polka, a na świecie tytoń zabija ponad 5 mln osób rocznie. W Światowym Dniu Rzucania Palenia Tytoniu podpowiadamy, jak walczyć z nałogiem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szczepionka antynarkotykowa - czy powstrzyma falę narkomanii?

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2017 12:40
Naukowcy z USA opracowali recepturę szczepionki, która ma pomóc w walce z uzależnieniami. Działa jak tradycyjna szczepionka - substancja psychoaktywna jest blokowana przez układ odpornościowy.
rozwiń zwiń