Bogusław Szedny: energia Hawajów sprzyja zgłębianiu siebie

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2018 12:58
To miejsce kojarzą wszyscy: cudowne plaże, wodospady, góry, rzeki, wulkany oraz dużo słońca. Zachwyconym podróżującym często przychodzi do głowy, żeby przenieść się tam na stałe. Czy Hawaje to faktycznie raj na ziemi?
Audio
  • Bogusław Szedny - z Polski przez Chicago na Hawaje. Droga do odkrycia siebie (Czat Czwórki)
Hawaje (zdjęcie ilustracyjne)
Hawaje (zdjęcie ilustracyjne)Foto: taengbum/Pixabay

- Wiele lat pracowałem w Warszawie. W 2007 roku pojawiła się okazja wyjechania do Stanów Zjednoczonych, z której skorzystałem. Czułem, że w Polsce osiągnąłem już wszystko, co chciałem. Wyjazd był możliwością, żeby sprawdzić, co tak naprawdę chcę robić w życiu - mówił Bogusław Szedny, podróżnik i architekt dobrego życia.

- Trafiłem do Chicago i aż do 2011 roku z powodzeniem realizowałem swoje projekty. Wtedy wszystko się zmieniło. Dawne schematy zachowań nagle przestały działać. Zacząłem się zastanawiać, czego tak naprawdę potrzebuję. To była druga, tak duża zmiana w moim życiu. Postanowiłem porzucić dotychczasowe życie i przenieść się na Hawaje - opowiadał.

Jak zmieniło się życie podróżnika po przyjeździe na Hawaje? Dlaczego przekonuje, że zamiast na wymyślonej koncepcji swojego życia lepiej skupić się na intuicji? Jak wygląda życie wyspiarzy i czego może nauczyć się od nich Europejczyk? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Gość: Bogusław Szedny (podróżnik, architekt szczęśliwego życia, autor "Przewodnika szczęśliwego życia")

Data emisji: 31.07.2018

Godzina emisji: 16.08

ac

Czytaj także

Autostopem przez Azję. Jak zorganizować podróż na inny kontynent?

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2017 14:56
Wybrała się w samotną podróż. Przez 111 dni odwiedziła 11 krajów Azji. Wszędzie poruszała się autostopem. Wszyscy mówili jej, że to niebezpieczne. Ona, śmiejąc się, spakowała plecak i po dwunastu godzinach znalazła się na drugim końcu świata. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czwórka w kraterze Wezuwiusza. Kiedy wulkan wybuchnie?  

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2018 19:16
- Widok na tym szczycie rekompensuje trudy wspinaczki: potężny krater po wybuchu wulkanu, a w dole zatoka neapolitańska - mówił reporter Czwórki Tomasz Sosnowski, wspinając się na Wezuwiusza.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Autostop w pojedynkę. Jak podróżować po Ameryce Południowej?

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2018 16:45
Magda Krutel w Ameryce Południowej spędziła dziewięć miesięcy. Po pierwszych trzech, kiedy podróżowała z kilkoma kompanami, postanowiła, że spróbuje autostopu w pojedynkę.
rozwiń zwiń