Autostop w pojedynkę. Jak podróżować po Ameryce Południowej?

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2018 16:45
Magda Krutel w Ameryce Południowej spędziła dziewięć miesięcy. Po pierwszych trzech, kiedy podróżowała z kilkoma kompanami, postanowiła, że spróbuje autostopu w pojedynkę.
Audio
  • Magda Krutel: zachody słońca w Ekwadorze są przepiękne (Czat Czwórki)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Rawpixel/Pixabay

Spędziła tydzień z plemieniem w ekwadorskiej Amazonii, przez dwa dni jechała na dachu ciężarówki w kolumbijskich Andach, po raz pierwszy spróbowała jachto-stopu, dzięki któremu udało jej się dostać na przylądek Horn. Jak rozpoczęła się jej kilkumiesięczna przygoda?

- Zaczęłam w Meksyku. Po dwóch miesiącach podróżowania po tym kraju postanowiłam wyruszyć w dalszą podróż. Samolotem dostałam się do Kolumbii, a stamtąd - autostopem - aż do Patagonii - opowiadała podróżniczka.

Choć w podróży spędziła dziewięć miesięcy, często w bardzo skromnych warunkach opowiadała, że były to miejsca, z których nie chciało się wracać. - Nie miałam wiele, ale na co dzień wiele nie potrzebuję. Zachwycała mnie ta prostota i minimalizm. Poza tym zachody słońca w Ekwadorze były przepiękne - wspominała.

Skąd pomysł na podróż autostopem po nieznanym kontynencie? Czy podróż w pojedynkę jest bezpieczna? Jak poradzić sobie z samotnością w podróży? M.in. o tym rozmawialiśmy z podróżniczką Magdaleną Krutel. Zapraszamy do wysłuchania nagrania.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Materiał przygotował: Michał Piwowarek

Gość: Magdalena Krutel (podróżniczka), Anna Biesiadecka (iberystka, brazylianistka)

Data emisji: 16.07.2018

Godzina emisji: 16.07

ac/kd

Czytaj także

Polska z plecakiem na majówkę. Zacznij od "mikrowypraw"

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2018 16:55
- Przygodę w wędrowaniem warto zacząć od tzw. "mikrowypraw", czyli wycieczek wraz z rodziną niedaleko miejsca zamieszkania - mówili podróżnicy Tomasz Tułak i Łukasz Supergan. - Na dzień czy dwa, z plecakiem. W okolicach miast znajdziemy miejsca, które warto odwiedzić.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Ułuda" - opowieść o zejściu z utartych ścieżek

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2018 19:43
"Autostopowicz", "Thelma i Louise", "Wszystko za życie" - to tylko przykłady jednego z najpopularniejszych motywów w literaturze i kinie - historii drogi. Akcja tocząca się podczas podóży, w której równolegle z przemierzoną trasą dochodzi do przemiany wewnętrznej bohatera. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czwórka w kraterze Wezuwiusza. Kiedy wulkan wybuchnie?  

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2018 19:16
- Widok na tym szczycie rekompensuje trudy wspinaczki: potężny krater po wybuchu wulkanu, a w dole zatoka neapolitańska - mówił reporter Czwórki Tomasz Sosnowski, wspinając się na Wezuwiusza.
rozwiń zwiń