X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dostęp do broni powinien być ograniczony czy ułatwiony?

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2018 09:26
Polska ma jeden z najniższych w Europie współczynników posiadania broni w przeliczeniu na jednego obywatela. Czy rygorystyczne przepisy ograniczają naszą wolność?
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: Shutterstock.com

Regulacje unijne dotyczące kontroli nabywania i posiadania broni opublikowano w kwietniu 2017 roku. Prace nad nimi były wynikiem zamachów terrorystycznych w Paryżu pod koniec 2015 roku. Termin dostosowania do nich krajowych przepisów minął 14 września. Czy dyrektywa ogranicza naszą wolność? Jak traktować legalnie posiadających broń – jak zagrożenie, czy "zasób" dla służb antyterrorystycznych? o tym w pierwszej godzinie "Czatu Czwórki".

W drugiej części audycji porozmawiamy z Joanną Zubkow, która rzuciła pracę w korporacji, by wyruszyć do Nepalu, Butanyu i Birmy. Wyprawa stała się dla Joanny niezwykle ważna, bo była zderzeniem z odmienną perspektywą, spotkaniem z ludźmi i miejscami różnymi od tego, co na co dzień widzimy w Europie. Powiemy też o akcji "Policzmy się z rakiem", organizowanej przez Ministerstwo Zdrowia. 

***

Na audycję "Czat Czwórki" zapraszamy we wtorek, po godz. 15.05. Program poprowadzi Piotr Firan. 

kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nowe prawo UE - skuteczna walka z piractwem?

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2018 19:00
- Nowa dyrektywa ma aktualizować prawo autorskie, trudno jest jednak stworzyć jednolite przepisy unijne, które jednocześnie dawałyby zarobek twórcom i przeciwdziałały piractwu - tłumaczyli goście Czwórki: Natalia Mileszyk z Fundacji Centrum Cyfrowe i Zbigniew Łukasiak z Polskiej Partii Piratów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na szlakach duchowości Majów. "Moją mapą były ludzkie historie"

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2018 17:00
- Jest ponad 20 grup Majów i wszystkie rozsiane są po tzw. Mundo Maja, czyli terenach dzisiejszej Gwatemali, Meksyku, Hondurasu, Belize i Salwadoru. Ludzie ci mówią także różnymi językami - mówi Weronika Mliczewska, autorka książki "Na początku jest koniec. Na szlakach duchowości Majów".
rozwiń zwiń