X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

COP24. Szczyt klimatyczny, a co po szczycie?

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2018 18:00
Od 2 do 14 grudnia 30 tysięcy gości z całego świata przyjedzie na 24. COP (Conference of the Parties) do Katowic. - Podstawą dla ochrony klimatu jest redukcja emisji gazów cieplanianych. Na tym, według mnie, powinna być skupiona debata na szczycie - mówi dr hab. Zbigniew Karaczun, prof. SGGW, ekspert Koalicji Klimatycznej.
Audio
  • Szczyt klimatyczny w Katowicach - jakie decyzje powinny zostać podjęte? (Czat Czwórki/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: amenic181/Shutterstock

 

Czytaj także
smieci sztuka recycling segregacja ekologia 1200.jpg
Zielone miasta. "Mogą takie być, dzięki świadomym obywatelom"

- Słowo redukować jest bardzo łagodne. Prawda jednak jest taka, że my tę emisję musimy wyzerować w ciągu 30 lat - dodaje prof. dr hab. Szymon Malinowski

Kluczowymi tematami, które będą omawiane w Katowicach, są technologia i rozwój przyjaznych klimatowi nowoczesnych rozwiązań, człowiek - czyli solidarna i sprawiedliwa transformacja społeczno-gospodarcza regionów przemysłowych oraz przyroda - zarządzanie gospodarką wodną i leśną.

Z najnowszych badań wynika, że Polacy mają coraz większą świadomość zagrożeń związanych ze zmianami klimatycznymi. - Dlatego czym prędzej powinniśmy odejść od węgla - przekonuje dr hab. Zbigniew Karaczun i tłumaczy, dlaczego.


Czytaj także
czwórka coy katowice 1200.jpg
COY 14, czyli młodzi dla klimatu. Czwórka nadaje z Katowic

Co zyskał klimat dzięki organizowanym od 23 lat międzynarodowym spotkaniom? Czy są wymierne efekty spotkań decydentów z całego świata? Na jakie postanowienia tegorocznego COP-u możemy liczyć? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Materiał: Ania Depczyńska

Goście: dr hab. Zbigniew Karaczun (prof. SGGW, ekspert Koalicji Klimatycznej), prof. dr hab. Szymon Malinowski (dyrektor Instytutu Geofizyki na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego)

Data emisji: 30.11.2018

Godzina emisji: 15.10

kul/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tatry: im trudniejszy szlak, tym mniej śmieci

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2016 18:15
Bernadetta Kaźmierczak i Sylwia Adach sprzątały tatrzańskie szlaki i przeprowadzały badania na temat śmiecenia w górach. - Już po tegorocznym obozie dało się zauważyć, że pojawiły się nowe miejsca na wyrzucanie śmieci - mówią.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Auta elektryczne. Przyszłość polskiej motoryzacji?

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2017 19:38
Temat rozwoju elektromobilności powraca, gdy smog przeszkadza nam w funkcjonowaniu. Na razie jednak Polska raczkuje, jeżeli chodzi o auta elektryczne: jest ich w naszym kraju około 2 tysięcy, podczas, gdy Norwegowie korzystają ze 150 tysięcy tego typu aut.
rozwiń zwiń