X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Atak na prezydenta Gdańska. Ekspert: powinniśmy zainwestować w bezpieczeństwo

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2019 16:28
Prezydent Gdańska nie żyje. Nożownik zaatakował prezydenta miasta w czasie 27. finału WOŚP. Paweł Adamowicz w ciężkim stanie trafił do szpitala, niestety lekarzom nie udało się go uratować. 
Audio
  • Atak nożownika z Gdańska. Opinie ekspertów (Czat Czwórki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/ OFFFSTOCK

Priorytetem musi stać się dla nas kwestia bezpieczeństwa. Powinniśmy zacząć w nie inwestować Krzysztof Liedel

W czasie "Światełka do Nieba" podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na scenę wtargnął Stefan W. zadając ostrym narzędziem kilka ciosów prezydentowi miasta i wygłaszając oświadczenie. Napastnik wcześniej przez pięć lat był więźniem zakładu penitencjarnego.

- Powinniśmy spokojnie podchodzić do oceny tej sytuacji - przekonywał dr Krzysztof Liedel, dyrektor Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas. - Służba ochrony zatrudniona do zabezpieczenia 27. finału WOŚP miała za zadanie odpowiadać za bezpieczeństwo i porządek publiczny, nie ochronę osobistą. Organizatorzy tego rodzaju imprez zawsze biorą pod uwagę ocenę ryzyka. Nie przewidzieli, że może dojść do śmiertelnego ataku na prezydenta miasta - tłumaczył.

Niezwykle ważna jest diagnoza. Potrzebujemy fachowców, którzy będą pracować z osadzonymi, przygotowywać ich do życia na wolności Marek Łagodziński

- Zakłady penitencjarne są szansą dla więźniów - przekonywała dr Maria Niełaczna z Instytutu Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji UW. - Osadzeni muszą chcieć z niej skorzystać. Należy zadać sobie pytanie, na ile Stefan W. chciał powiedzieć resocjalizacji "tak" - pytała.

- To, czy ktoś odsiadywał wyrok, czy nie, nie świadczy o jego poczytalności. Takiego czynu mogła dopuścić się również osoba zdrowa psychicznie w wyniku tzw. tymczasowej niepoczytalności - wyjaśniała dr Maja Herman, psychiatra z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

- W przypadku osadzonych niezwykle ważna jest diagnoza. Działy penitencjarne powinny być wzmocnione o dodatkową opiekę psychiatryczną. Niedopuszczalna jest sytuacja, w której na jednego psychologa przypada ok. 200-300 skazanych. W tej sytuacji nie jest możliwe przygotowanie wszystkich więźniów do życia na wolności - wskazywał prezes Fundacji Sławek, Marek Łagodziński.

Czego dotyczą współczesne problemy polskiego więziennictwa? Co eksperci mówią o motywach nożownika z Gdańska Stefana W.? Czy zasady ochrony imprez masowych powinny zostać zmienione? Zapraszamy do wysłuchania opinii gości ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: dr Krzysztof Liedel (dyrektor Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas); dr Maria Niełaczna (Instytut Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji UW); dr Maja Herman (psychiatra, Warszawski Uniwersytet Medyczny); Marek Łagodziński (Prezes Fundacji Sławek).

Data emisji: 14.01.2019

Godzina emisji: 15.06

ac/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nowe zarzuty dla prezydenta Gdańska. Chodzi o oświadczenie majątkowe z 2012 r.

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2018 09:15
Wrocławska prokuratura postawiła prezydentowi Gdańska Pawłowi Adamowiczowi nowe zarzuty. Według radia RMF FM, dotyczą one zatajenia w oświadczeniu majątkowym za 2012 rok kwoty około 180 tysięcy złotych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jarosław Wałęsa o Pawle Adamowiczu: póki co, nie wygląda to za dobrze

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2018 12:22
- Mam nadzieję, że uda mi się przekonać Pawła Adamowicza, aby nie kandydował na prezydenta Gdańska - podkreślił europoseł PO Jarosław Wałęsa wymieniany jako jeden z kandydatów na stanowisko prezydenta tego miasta. - To będzie trudna rozmowa, ale to rozsądny człowiek – dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Atak na Pawła Adamowicza. Prezydent: modlę się o jego powrót do zdrowia

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2019 22:18
Zwykle różnimy się z prezydentem Gdańska Pawłem Adamowiczem w poglądach, jak powinny być prowadzone sprawy publiczne i sprawy Polski, ale dziś bezwarunkowo jestem z nim i jego bliskimi. Modlę się o jego powrót do zdrowia i pełni sił - oświadczył prezydent Andrzej Duda.
rozwiń zwiń