Polskie Radio
Section05
Paweł Adamowicz

PR24 Dożywocie dla zabójcy Pawła Adamowicza. Łukasz Warzecha: trudno było spodziewać się innej decyzji sądu

Stefan Wilmont został prawomocnie skazany na dożywotnie więzienie za zabójstwo prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. W Polskim Radiu 24 Łukasz Warzecha zauważył, że wyrok nie zaskakuje. Górną granicą [wyroku] w Polsce za zabójstwo jest właśnie dożywocie. Sąd miał tutaj - jak rozumiem - pełne podstawy, żeby uznać, że właśnie taki wyrok powinien zapaść - mówił publicysta DoRzeczy.pl.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Łukasz Warzecha POLSKA sądownictwo Gdańsk Paweł Adamowicz zabójstwo

Zabójstwo Pawła Adamowicza. Stefan Wilmont prawomocnie skazany na dożywocie

Sąd Apelacyjny w Gdańsku we wtorek 23.01 utrzymał w mocy wcześniejszy wyrok sądu pierwszej instancji ws. zabójstwa prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Stefan Wilmont został prawomocnie skazany na dożywocie. Sąd jednocześnie zmienił wcześniejsze nieprawomocne uzasadnienie wyroku i uznał, że Adamowicz nie był przypadkową ofiarą oskarżonego.
Zobacz więcej na temat:  Paweł Adamowicz zabójstwo sąd sądownictwo Gdańsk pomorskie POLSKA

TYLKO U NAS "Nauczył nas, by z szacunkiem do historii, odważnie patrzeć w przyszłość". Dulkiewicz o dziedzictwie Adamowicza

- Paweł Adamowicz nauczył nas, żeby z szacunkiem do historii Gdańska, Pomorza, Kaszubów, Polaków w Gdańsku, odważnie patrzeć w przyszłość - powiedziała w Polskim Radiu 24 prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. - Nasze hasło herbowe: "ani tchórzliwie, ani zuchwale", przekładał na codzienność - inwestycje, rozbudowę miasta, pamiętał też o człowieku - dodała.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony pomorskie Paweł Adamowicz Aleksandra Dulkiewicz Przemysław Lis

Msza św. w intencji śp. prezydenta Gdańska. Ks. Kazimierz Sowa o dziedzictwie Pawła Adamowicza

- To nie przypadek, że ostatnie słowa Pawła Adamowicza wypowiedziane tuż przed śmiercią odwoływały się do dobra i do radości dzielenia się tym dobrem z innymi - powiedział w homilii ksiądz Kazimierz Sowa. W gdańskiej Bazylice Mariackiej odprawiono mszę świętą w intencji zamordowanego pięć lat temu prezydenta miasta.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Gdańsk Paweł Adamowicz śmierć

PR24 5. rocznica śmierci Pawła Adamowicza. Ks. Bradtke: liczyliśmy, że ta tragedia popchnie nas do opamiętania się

- Każdy z nas liczył, że ta tragedia popchnie nas do refleksji i opamiętania się. Okazuje się jednak, że ta spirala nakręciła się jeszcze mocniej - powiedział w Polskim Radiu 24 ks. Ireneusz Bradtke, proboszcz Bazyliki Mariackiej w Gdańsku i przyjaciel Pawła Adamowicza.
Zobacz więcej na temat:  Paweł Adamowicz śmierć Gdańsk emocje POLSKA społeczeństwo Polskie Radio 24

Premier uczcił pamięć Pawła Adamowicza. "Jego tragiczna śmierć pomaga chronić Polskę od pogardy i nienawiści"

- Dzisiaj staje przed nami wielkie pytanie - w jaką stronę pójdziemy i czy przezwyciężymy tę dramatyczną historię naszego kraju. Czy ulegniemy pogardzie, nienawiści i kłamstwu, czy dziedzictwo Pawła Adamowicza okaże się silniejsze od zła, które rozpleniło się w ostatnich latach w naszej ojczyźnie - powiedział premier Donald Tusk.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Donald Tusk Paweł Adamowicz polityka Gdańsk