X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Jarosław Wałęsa

TYLKO U NAS Wielcy nieobecni. Tych polityków nie zobaczymy w Brukseli

Jak w każdych wyborach, tak i w tych do Parlamentu Europejskiego nie obyło się bez niespodzianek. W ławach w Brukseli zasiądą 32 nowe polskie twarze, a z reprezentowaniem naszego kraju w Europie pożegnało się kilka osób uznawanych za wyborcze pewniaki. W europarlamencie nie zobaczymy też takich polityków, którzy choć ze względu na doświadczenie i nazwisko byli wymieniani w gronie faworytów, to nie uzyskali odpowiedniego poparcia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory do Parlamentu Europejskiego 2019 Michał Boni Jan Dziedziczak Kamila Gasiuk-Pihowicz Marek Jakubiak Marek Jurek Janusz Korwin-Mikke Liroy Dariusz Rosati Jarosław Sellin Stanisław Tyszka Jarosław Wałęsa Adrian Zandberg Marcelina Zawisza Janusz Zemke

Biedroń: tresowaliście Nowacką, by dołączyła do KO

- Tresowaliście przez kilka miesięcy Barbarę Nowacką, by dołączyła do Koalicji Obywatelskiej i dzisiaj Koalicja Obywatelskiej ma notowania takie same albo mniejsze niż wcześniej - ocenił w czwartek prezydent Słupska Robert Biedroń, pytany o możliwość zjednoczenia partii opozycyjnych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Robert Biedroń Barbara Nowacka koalicja obywatelska Słupsk Grzegorz Schetyna Borys Budka Dariusz Joński Jarosław Wałęsa

W Gruncie Rzeczy: o tzw. układzie trójmiejskim

Jarosław Wałęsa, kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Gdańska, kilka miesięcy temu, informując o swoim starcie w wyborach, ogłosił "koniec republiki deweloperów w Gdańsku". "Za tym hasłem kryje się pewna idea. Koniec republiki deweloperów nie oznacza ścigania nieistniejącego układu. To hasło oznacza potrzebę zrównoważonego rozwoju naszego miasta" – przypomniał o swoich obietnicach parę dni temu Wałęsa. O tzw. układzie trójmiejskim mówił w Polskim Radiu 24 Michał Rachoń, dziennikarz TVP. 
Zobacz więcej na temat:  polityka Jarosław Wałęsa Trójmiasto

Wałęsa: niech Adamowicz tłumaczy się z walizki z pieniędzmi

- Gdyby Adamowicz wyszedł i publicznie powiedział, że nie kandyduje, tylko popiera kandydata Platformy i Nowoczesnej, to odszedłby w chwale, a nie jako ten, który rozbija pomysł zjednoczonej opozycji - mówił w wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej" Jarosław Wałęsa, przeciwnik Pawła Adamowicza w wyścigu o fotel prezydenta Gdańska.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Gdańsk wybory samorządowe Paweł Adamowicz Jarosław Wałęsa polityka regiony pomorskie

Gdańsk: Jarosław Wałęsa kandydatem na prezydenta

Europoseł Platformy Obywatelskiej, Jarosław Wałęsa, został kandydatem Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej na prezydenta Gdańska. Jego głównymi przeciwnikami w walce o urząd będą popierany przez Prawo i Sprawiedliwość Kacper Płażyński i Paweł Adamowicz, obecny prezydent miasta, który jeszcze do niedawna był ważnym politykiem gdańskiej PO. W Polskim Radiu 24 komentarz Macieja Chudkiewicza z "Tygodnika Solidarność".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 wybory w Polsce Gdańsk Jarosław Wałęsa Maciej Chudkiewicz wybory samorządowe

Politolog: Adamowicz stoi przed prostą alternatywą

– Wrażliwość polityków balansujących na skraju politycznej śmierci jest z reguły ograniczona – mówił w Polskim Radiu 24 prof. Rafał Chwedoruk. Politolog z Uniwersytetu Warszawskiego w ten sposób odniósł się do apelu Lecha Wałęsy do Pawła Adamowicza, by ten zrezygnował z ubiegania się o reelekcję w wyborach prezydenckich w Gdańsku.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Gdańsk Paweł Adamowicz wybory samorządowe Jarosław Wałęsa Platforma Obywatelska

"Paweł Adamowicz wpędził swoją partię w ogromne kłopoty"

Lech Wałęsa zaapelował w do prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, aby podporządkował się sugestiom PO i nie kandydował na kolejną kadencję. Lider PO Grzegorz Schetyna zapowiedział, że jego partia chce wystawić w wyborach na prezydenta Gdańska kandydata szerokiej koalicji „antyPiS”. O braku poparcia PO dla startu w wyborach prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza mówili w audycji Gorący Temat politolog prof. Kazimierz Kik i Eliza Olczyk z „Wprost”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Gdańsk wybory samorządowe Eliza Olczyk Kazimierz Kik Paweł Adamowicz Jarosław Wałęsa Lech Wałęsa