X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Przyszłość mediów społecznościowych, a prywatność

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2019 14:59
Media społecznościowe wiedzą o nas wiele, czasami więcej niż rodzina. Czy potrzebujemy nadzoru prawnego nad mediami społecznościowymi?
Audio
  • Czy potrzebujemy nadzoru prawnego nad mediami społecznościowymi? (Czat Czwórki/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Simon / pixabay

shutterstock_573212500 cyberataki 1200.jpg
Czy potrafimy obronić się przed cyberatakami? "Brak strategicznych rozwiązań"

W ubiegłym roku świat obiegły informacje o wycieku danych z Facebooka. Mnożyły się oskarżenia o udostępnianie informacji o użytkownikach firmom zewnętrznym. Wiele osób zwróciło uwagę na potrzebę nadzoru prawnego nad portalami społecznościowymi. 

- Fundacja Panopytkon od lat obserwuje to, co się dzieje na styku technologii i praw człowieka. Jesteśmy zwolennikami i adwokatami regulacji. Narzekamy, że portale społecznościowe mają zbyt dużo władzy. Władzy zbyt arbitralnej - mówi Katarzyna Szymielewicz. - Zostaje pytanie, kto ma temu zaradzić? - dodaje. 

- Dojrzeliśmy już do tego etapu, żeby zacząć myśleć o takim organie kontrolnym - podkreśla dr Maciej Kawecki, oordynator krajowej reformy ochrony danych osobowych, Ministerstwa Cyfryzacji 

Czy jest nam potrzebny unijny organ, który będzie wymagał od mediów społecznościowych tego by respektowały naszą prywatność i informowały nas o tym, co się dzieje z naszymi danymi? Jak portale społecznościowe dziś zbierają dane o nas? Jak tworzą profile osobowe i jak je sprzedają? Czy pogłoski o tworzeniu living-roomów na Facebooku to działania w celu ochrony naszej prywatności czy tylko sondowanie rynku przez firmę? O tym w rozmowie z "Czatu Czwórki".

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Materiał: Anna Depczyńska 

Goście: Oliwia Drozd (członkini Digital Communication Network), Katarzyna Szymielewicz (Fundacja Panoptykon), dr Maciej Kawecki (koordynator krajowej reformy ochrony danych osobowych, Ministerstwa Cyfryzacji)

Data emisji: 18.03.2019 

Godzina emisji: 15.09

pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Media społecznościowe. Ile prawdy o nas jest w internecie?

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2018 19:26
"Moje życie jest takie zwyczajne" - można pomyśleć przeglądając zdjęcia publikowane przez innych w mediach społecznościowych. - Bardzo często widać, że takie "doskonałe profile" są naciągane. Problemem jest to, że nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę - tłumaczył Łukasz Głąbicki. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Może zabraknąć kontroli, ale nie będzie drożej. Czy euro nam się opłaca?

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2019 16:00
Już w 2004 roku Polska opowiedziała się za wprowadzeniem euro, ale ostatnia odpowiedź rządu na zapytania o wprowadzenie wspólnej waluty brzmi: "na razie nie".
rozwiń zwiń