X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Może zabraknąć kontroli, ale nie będzie drożej. Czy euro nam się opłaca?

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2019 16:00
Już w 2004 roku Polska opowiedziała się za wprowadzeniem euro, ale ostatnia odpowiedź rządu na zapytania o wprowadzenie wspólnej waluty brzmi: "na razie nie".
Audio
  • Kiedy Polska i Polacy będą gotowi na euro? (Czat Czwórki/Czwórka)
(zdj. ilustracyjne)
(zdj. ilustracyjne)Foto: klimkin/Pixabay.com

Także wśród naszego społeczeństwa spada poparcie dla tej waluty. Już 70 proc. badanych twierdzi, że euro niekorzystanie wpłynie na sytuację ich gospodarstw domowych. - Winą możemy obarczyć kryzys, który bardzo mocno dotknął nieprzygotowane na taką sytuacje kraje euro - wyjaśnia Witold Naturski. - Grecja jest tutaj najlepszym przykładem. To, co działo się wówczas na południu Europy, przestraszyło ludzi - dodaje.

W momencie przyjęcia euro prawdopodobnie stracimy kontrolę nad naszą walutą, ale z badań wynika, że ceny raczej nie wzrosną Witold Naturski

Obecnie strefę euro tworzy 19 państw, a Bułgaria i Chorwacja rozpoczęły przygotowania do przyjęcia tej waluty. Czy i kiedy Polska będzie gotowa na euro? Jakie są stereotypy dotyczące wprowadzenia nowej waluty do naszego kraju?

W audycji także Anna Depczyńska rozmawia z Rafałem Dymkiem z Fundacji Schumana o tym, jak wprowadzenie euro wpłynęło na gospodarki innych krajów - w tym Litwy, Łotwy i Estonii. 

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Witold Naturski (Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce)

Data emisji: 28.01.2019

Godzina emisji: 15.11

kul/at

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polski student jednym z najbiedniejszych w Europie. Za nami Serbowie, Gruzini, Turcy i Chorwaci

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2018 19:16
Średnio 1900 złotych - tyle polski student wydaje miesięcznie na życie, czesne i mieszkanie - wynika z raportu Związku Banków Polskich.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ilu Polaków żyje dzisiaj w skrajnej biedzie?

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2018 19:16
Według danych GUS-u problem ubóstwa dotyczy naszego kraju, a w skrajnej biedzie żyje nawet 2,8 mln Polaków. Ich miesięczne dochody nie pozwalają nawet na minimum egzystencji.
rozwiń zwiń