X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Aquascaping – naturalny mikroświat w akwarium

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2019 10:58
Aquascaping, czyli wodne budownictwo, to czasochłonna, ale bardzo wdzięczna i kojąca pasja. Z korzeni, całych roślin, czy kamieni można stworzyć wyjątkowe podwodne krajobrazy
Audio
  • O pasji i pracy, jaką jest aquascaping opowiada Michał Adamek (Czat Czwórki)
Akwarium Michała Adamka
Akwarium Michała AdamkaFoto: Archiwum prywatne

Aquascaping wymaga wiedzy. "Obsada" takiego akwarium musi być dobrana tak, by rybom mieszkającym w nim było dobrze: rośliny i zwierzęta muszą sie uzupełniać Michał Adamek

Michał Adamek swój pierwszy zbiornik dostał od babci, gdy miał 13 lat. Teraz, jako profesjonalny aquascaper, tworzy doceniane, także poza Polską, podwodne krajobrazy - w kwietniu, podczas zawodów w Magdeburgu, zdobył tytuł mistrza Europy. - To przyszło z dużą ilością postawionych akwariów, długimi godzinami spędzonymi nad układaniem aranżacji - mówił w rozmowie z Czwórką. - Fachowy aquascaping w mistrzowskim wydaniu to imitacje prawdziwych lasów i gór, jest sztuką estetycznego ujęcia natury. Używamy naturalnych materiałów, nierzadko "poprawiamy" naturę, np. klejąc korzenie. To praca precyzyjna, długa, ale bardzo uspokajająca, a jej efekt jest niesamowity - mówił Michał Adamek.  

Akwarium Michała Adamka Akwarium Michała Adamka

Czwórka odwiedziła mistrza aquascapingu w jego pracowni, gdzie znajduje się dziewięć potężnych, wypełnionych roślinami i ozdobami akwariów. Jak Michał Adamek tworzy swoje dzieła i w jaki sposób dobiera się elementy do akwariów? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki.

Akwarium Michała Adamka Akwarium Michała Adamka

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan 

Materiał przygotowała: Anna Depczyńska

Goście: Michał Adamek (aquascaper)

Data emisji: 5.05.2019

Godzina emisji: 15.09

kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Może zabraknąć kontroli, ale nie będzie drożej. Czy euro nam się opłaca?

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2019 16:00
Już w 2004 roku Polska opowiedziała się za wprowadzeniem euro, ale ostatnia odpowiedź rządu na zapytania o wprowadzenie wspólnej waluty brzmi: "na razie nie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Festiwale, wydarzenia, koncerty - co przyciąga ludzi do kultury?

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2019 16:30
Od 2003 roku, kiedy zorganizowano w Polsce pierwszą Noc Muzeów, impreza się rozrosła i objęła swoim zasięgiem wiele polskich miast i instytucji. Postanowiliśmy sprawdzić, jak często korzystamy z takich atrakcji i czy to dobry sposób na promocję kultury?
rozwiń zwiń