X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Festiwale, wydarzenia, koncerty - co przyciąga ludzi do kultury?

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2019 16:30
Od 2003 roku, kiedy zorganizowano w Polsce pierwszą Noc Muzeów, impreza się rozrosła i objęła swoim zasięgiem wiele polskich miast i instytucji. Postanowiliśmy sprawdzić, jak często korzystamy z takich atrakcji i czy to dobry sposób na promocję kultury?
Audio
  • Czym dla konsumentów kultury są inicjatywy takie jak Noc Muzeów? (Czat Czwórki/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Iakov Filimonov/Shutterstock

Czytaj także
komiks 1200 shutter.jpg
Galerie dookoła świata: komiksowe formy malarskie i komiks w kinie

- Choć sama jestem zwolenniczką bardziej intymnego kontaktu ze sztuką, to z naszych badań wynika, że Noc Muzeów dla Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski ma sens - opowiada Anna Kierkosz. - Bardzo istotne z naszego punktu widzenia jest też to, że przychodzi wtedy do nas inna publiczność niż na co dzień - tłumaczy.

Dla prof. Rafała Kasprzaka ważna jest nie tylko dostępność takich wydarzeń, ale też kręgi, które te akcje zataczają. - Dziś do Nocy Muzeów przyłączają się różne instytucje i zawsze starają się zaproponować coś interesującego. I to właśnie działa jak magnes - podkreśla gość Czwórki.  

Czy jedna w roku Noc Muzeów ma szansę rozbudzić potrzebę częstszego uczestniczenia w kulturze? Jakie sposoby wykorzystywane są przez placówki kulturalne, aby przyciągnąć szerszą publiczność? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.


Czytaj także
vaporwave 1200.jpg
Ciuchy w stylu vaporwave, ostre linie i szybkie szkice

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Materiał: Anna Depczyńska

Goście: Anna Kierkosz (kierownik działu edukacji Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski), prof. Rafał Kasprzak (Szkoła Główna Handlowa)

Data emisji: 16.05.2019

Godzina emisji: 15.09

kul/kd

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Relacje pozorne. Co jest przyczyną współczesnej samotności?

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2019 19:33
Hikikomori – tak w Japonii nazywa się zjawisko wycofywania się z życia, utraty potrzeby nawiązywania kontaktów społecznych, utrzymywania relacji, a nawet – wychodzenia z domu. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Boogie woogie - taniec, który jest zabawą

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2019 13:13
Światową popularnością boogie-woogie cieszyło się w latach 30. ubiegłego wieku. Dzisiaj przeżywa renesans. Ten dynamiczny taniec wymaga nie byle jakiej kondycji, ekspresji i poczucia humoru.
rozwiń zwiń