Festiwale, wydarzenia, koncerty - co przyciąga ludzi do kultury?

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2019 16:30
Od 2003 roku, kiedy zorganizowano w Polsce pierwszą Noc Muzeów, impreza się rozrosła i objęła swoim zasięgiem wiele polskich miast i instytucji. Postanowiliśmy sprawdzić, jak często korzystamy z takich atrakcji i czy to dobry sposób na promocję kultury?
Audio
  • Czym dla konsumentów kultury są inicjatywy takie jak Noc Muzeów? (Czat Czwórki/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Iakov Filimonov/Shutterstock

Czytaj także
komiks 1200 shutter.jpg
Galerie dookoła świata: komiksowe formy malarskie i komiks w kinie

- Choć sama jestem zwolenniczką bardziej intymnego kontaktu ze sztuką, to z naszych badań wynika, że Noc Muzeów dla Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski ma sens - opowiada Anna Kierkosz. - Bardzo istotne z naszego punktu widzenia jest też to, że przychodzi wtedy do nas inna publiczność niż na co dzień - tłumaczy.

Dla prof. Rafała Kasprzaka ważna jest nie tylko dostępność takich wydarzeń, ale też kręgi, które te akcje zataczają. - Dziś do Nocy Muzeów przyłączają się różne instytucje i zawsze starają się zaproponować coś interesującego. I to właśnie działa jak magnes - podkreśla gość Czwórki.  

Czy jedna w roku Noc Muzeów ma szansę rozbudzić potrzebę częstszego uczestniczenia w kulturze? Jakie sposoby wykorzystywane są przez placówki kulturalne, aby przyciągnąć szerszą publiczność? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.


Czytaj także
vaporwave 1200.jpg
Ciuchy w stylu vaporwave, ostre linie i szybkie szkice

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Materiał: Anna Depczyńska

Goście: Anna Kierkosz (kierownik działu edukacji Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski), prof. Rafał Kasprzak (Szkoła Główna Handlowa)

Data emisji: 16.05.2019

Godzina emisji: 15.09

kul/kd

 

Czytaj także

Relacje pozorne. Co jest przyczyną współczesnej samotności?

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2019 19:33
Hikikomori – tak w Japonii nazywa się zjawisko wycofywania się z życia, utraty potrzeby nawiązywania kontaktów społecznych, utrzymywania relacji, a nawet – wychodzenia z domu. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Boogie woogie - taniec, który jest zabawą

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2019 13:13
Światową popularnością boogie-woogie cieszyło się w latach 30. ubiegłego wieku. Dzisiaj przeżywa renesans. Ten dynamiczny taniec wymaga nie byle jakiej kondycji, ekspresji i poczucia humoru.
rozwiń zwiń