Podróż poślubna inna niż wszystkie. Copacabana jest przereklamowna

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2019 18:20
Natalia Kwiatkowska jest psychologiem i pilotem wycieczek. Podróżowanie jest jej pracą, dlatego planując z mężem swój miesiąc miodowy, musieli wyjść poza schemat klasycznego urlopu. Czy spontaniczna podróż poślubna do jednej z najniebezpieczniejszych części świata była dobrym pomysłem?
Audio
  • Miesiąc miodowy w Ameryce Południowej. Jak przygotować taką podróż? (Czat Czwórki/Czwórka)
Natalia Kwiatkowska z mężem w Argentynie
Natalia Kwiatkowska z mężem w ArgentynieFoto: archiwum prywatne

Podróżowanie po Ameryce Południowej jest niebezpiecznie, ale nie jest trudne - przekonuje autorka bloga "Zapiski ze świata". - Praktycznie wszędzie można dojechać autobusami, ważne jest jednak to, by nie spuszczać bagażu z oczu - najlepiej mieć go w nogach albo kolanach - dodaje.

Relaks? Nie na plaży

Także na plaży warto zachować szczególną ostrożność, bo to jedne z najniebezpieczniejszych miejsc w Ameryce Południowej. - Lepiej nie rzucać się w oczy i nie zabierać ze sobą kolorowego, nowego plecaka. Bardziej sprawdzi się wysłużony i wieloletni. Taki, który niejedno już "przeżył" - wyjaśnia podróżniczka. - W Rio wypożyczyliśmy rowery i przejechaliśmy przez wszystkie tamtejsze plaże. Copacabana najmniej nam się spodobała - wspomina. 

Honeymoon w rytmie samby

Latynosi są jednak bardzo gościnni i nie wszystkie osoby proponujące nam przechadzkę czy rozmowę mają złe intencje. Natalia przekonuje, że Ameryka Południowa to najlepszy kierunek na miesiąc miodowy, Zdradza też jak smakują argentyńskie steki, dlaczego lepiej jadać tam gdzie lokalsi i czy na koncert filharmoników z Rio de Janeiro może tańczyć sambę.


Natalia Kwiatkowska z mężem Natalia Kwiatkowska z mężem

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Materiał przygotowała: Justyna Tylczyńska

Data emisji: 14.10.2019

Godzina emisji: 16.09

kul

 


Czytaj także

Francja, USA, Kanada. Jak wyruszyć w podróż życia?

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2019 19:30
Pierwszy raz wyjechała do Francji na uczniowską wymianę już w gimnazjum. Po studiach licencjackich pracowała przez kilka miesięcy niedaleko Uniwersytetu Yale w USA, potem był Erasmus w Szwecji, czy zatrudnienie w Las Vegas, czy Kanadzie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Turcja. Najlepiej zwiedzać ją na własną rękę

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2019 17:20
To jeden z najchętniej odwiedzanych przez Polaków krajów basenu Morza Śródziemnego. Największą popularnoscią cieszą się wyjazdy all inclusiv na Riwierę Turecką, ale ten kraj warto jest zwiedzać na własną rękę.
rozwiń zwiń