X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak zostaje się towarzyszką w żałobie?

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2019 16:20
Profesja Anji Franczak w Polsce nie jest dobrze znana. Inaczej jest w Niemczech, gdzie bycia towarzyszką w żałobie można nauczyć się na specjalnym kursie.
Audio
  • Jak, gdzie i od kogo nauczyć się przeżywania żałoby? (Czat Czwórki/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Photographee.eu

Osoba w żałobie potrzebuje przestrzeni, w której we własnym tempie będzie mogła wyrażać wszystkie swoje emocje Anja Franczak

Prędzej czy później każdy z nas będzie musiał skonfrontować się ze śmiercią, tymczasem to temat, który dla części ludzi nadal jest tabu. - Kiedy zmarło moje dziecko, byłam zmuszona nauczyć się przeżywać żałobę. Zdałam sobie wówczas sprawę, jak bardzo nic o tym nie wiem i nie znam osób, do których mogłabym się zwrócić o pomoc z tym tematem - wspomina rozmówczyni Dominiki Klimek.

Dziś dzięki szkoleniu na profesjonalnego towarzysza w żałobie gość Czwórki patrzy na temat umierania i śmierci z różnych perspektyw. - W mojej definicji żałoba to nie jest tylko reakcja na śmierć drugiej osoby, tylko zwykła, ludzka reakcja na stratę - wyjaśnia. - Tracimy coś i nie mamy nad tym kontroli. To może dotyczyć śmierci bliskiej osoby, ale też rozstania w związku, rozwodu, utraty zdrowia - dodaje.

Czytaj także
znicz 1200.jpg
Śmierć i umieranie. Czemu to temat tabu?

Anja Franczak podkreśla, że gdy jest miłość - w pewnym momencie zawsze przychodzi żałoba. Ale czy to znaczy, że nie warto kochać innych?

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Materiał przygotowała: Dominika Klimek

Gość: Anja Franczak (kulturoznawczyni, producentka filmowa, towarzyszka w żałobie, autorka bloga Sprawy Ostateczne)

Data emisji: 1.11.2019

Godzina emisji: 15.09

kul/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rozwód to nie koniec świata. Ale nie dla dzieci

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2019 14:40
Wiele osób po rozwodzie - mimo bagażu doświadczeń - próbuje rozpocząć nowe życie w nowym związku. Znakiem czasów stały się patchworkowe rodziny, w których partnerzy mający już swoje dzieci łączą się w nowych konstelacjach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie możesz spać? Zanim sięgniesz po leki, odłóż komórkę

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2019 19:00
Ponad połowa Polaków cierpi na zaburzenia snu. To sprawia, że jesteśmy jednym z najbardziej niewyspanych narodów w Europie.
rozwiń zwiń