Miłość na całe życie? "To nie dar, tylko ciężka praca"

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2015 17:30
Amerykański socjolog Robert Wright twierdzi, że wierność nie leży w naturze człowieka. - Ale zamiast szukać zmian, czasami warto skoncentrować się na ulepszaniu tego, co mamy - mówi dr Sylwia Jędrzejewska.
Audio
  • Twoja miłość też może trwać całe życie. Wiemy jak to zrobić! (Się mówi/Czwórka)
Szacunek dla partnera i znajomość jego potrzeb to niezwykle ważne elementy dobrego związku
Szacunek dla partnera i znajomość jego potrzeb to niezwykle ważne elementy dobrego związkuFoto: Pixabay/Up-Free/dom. publiczna

W każdym związku z czasem pojawia się rutyna, ale to nie znaczy, że w relacji coś się psuje. Najważniejsze jest, żeby wiedzieć, jak sobie z tym poradzić. - Powinniśmy być otwarci na siebie i uważnie słuchać tego, co mówi nasz partner - tłumaczy gość Czwórki. - Dobrze też mieć świadomość, że razem z ukochaną osobą możemy przekraczać kolejne bariery i uczyć się nowych rzeczy - dodaje.

W audycji podpowiadamy, które zachowania mogą sygnalizować, że w naszym związku dzieje się coś złego i sprawdzamy, jak wygląda wierność w świecie zwierząt i które zachowania mogą sygnalizować, że w naszym związku dzieje się coś złego.

***

Tytuł audycji: Się mówi

Prowadzi: Piotr Firan

Gość: dr Sylwia Jędrzejewska (seksuolog)

Data emisji: 4.09.2015

Godzina emisji: 15.00

kul/fbi

Czytaj także

Kiedy puszczają hamulce. Zdrada na wakacjach

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2015 14:30
Wakacyjne wyjazdy sprzyjają nawiązywaniu nowych znajomości i flirtom. Jednak gdy posuniemy się o krok za daleko, możemy tego gorzko pożałować.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bezstresowy powrót do szkoły - czy jest możliwy?

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2015 16:00
Trudno jest bezboleśnie przejść przez rozpoczęcie roku szkolnego, szczególnie, kiedy właśnie rozpoczynamy nowy etap edukacji. Podpowiadamy, jak poradzić sobie z lękiem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dyskryminacja płci. "To przez bariery w głowach"

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2015 17:30
Kobiety są lepiej wykształcone, a rzadziej zajmują kierownicze stanowiska. - Ciągle najwięcej do powiedzenia w tej kwestii mają stereotypy - mówi Justyna Kryczka, koordynatorka projektu "Równość w biznesie".
rozwiń zwiń