Tanie wakacje? "Nie czekaj na ostatnią chwilę"

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2018 16:00
Szybkość, komfort, ale też cena - tym kierujemy się wybierając wakacyjny środek transportu. - Najtańszy bilet kupiłam za 4 grosze i poleciałam do Europy. To był początek taniego latania w Polsce, niestety teraz nie ma już tak atrakcyjnych cen - opowiada podróżniczka Marzena Filipczak.
Audio
  • Jak zorganizować sobie wakacje "za grosze" (Czat czwórki/Czwórka)
W okresie od 28 kwietnia do 16 sierpnia odnotowano ponad 35 procentowy wzrost sprzedaży wycieczek zagranicznych przez internet.
W okresie od 28 kwietnia do 16 sierpnia odnotowano ponad 35 procentowy wzrost sprzedaży wycieczek zagranicznych przez internet. Foto: Shutterstock.com/ Ahmet Misirligul

Czytaj także
chiny świstow 1200.JPG
Aleksandra Świstow w Chinach: kacze stopy na talerzu i mrówki na języku

Jeśli chodzi o sektor wycieczek zorganizowanych - tutaj nadal możemy liczyć na promocje, ale bardziej w ramach "first" niż "last minute". - Nadal największym zainteresowaniem cieszy się Grecja. Zaraz potem jest Bułgaria. Do gry wraca też Turcja - mówi Marta Piotrowska z Fly.pl.

Jeśli chodzi o Wyspy Kanaryjskie - tutaj eksperci radzą podróż poza sezonem. - W okresie wakacyjnym pobyt dla 4-osobowej rodziny to kosz ok. 15 tysięcy złotych - dodaje Piotrowska.

Podróżniczka Marzena Filipczak zdradza swoje patenty na tanie podróżowanie i tłumaczy, dlaczego Polacy tak chętnie latają do Azji.


Czytaj także
patrycja jaros 1200.JPG
Patrycja Jaskot: na Galapagos nauczysz się troszczyć o świat

O czym pamiętać wybierając wakacyjny środek lokomocji? Jak obniżyć koszty podróży? I czy  autostop to przeżytek, a może rozwiązanie na miarę XXI wieku? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Marta Piotrowska (Fly.pl), Marzena Filipczak (podróżniczka)

Data emisji: 1.06.2018

Godzina emisji: 15.10

kul/kd

Czytaj także

Gruzja to nie tylko królestwo smaków

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2017 18:58
- Gruzja to kraj o bogatej historii i kulturze. Każdy Gruzin powie, że serce Gruzji bije w jego domu przy rodzinnym stole, kiedy zaprosi cię w gości - mówi reporter Grzegorz Kapla.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polska z plecakiem na majówkę. Zacznij od "mikrowypraw"

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2018 16:55
- Przygodę w wędrowaniem warto zacząć od tzw. "mikrowypraw", czyli wycieczek wraz z rodziną niedaleko miejsca zamieszkania - mówili podróżnicy Tomasz Tułak i Łukasz Supergan. - Na dzień czy dwa, z plecakiem. W okolicach miast znajdziemy miejsca, które warto odwiedzić.  
rozwiń zwiń