Indonezja. "Kraj, w którym mieszkają sami artyści"

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2018 16:50
Indonezja to kraj 17 tysięcy wysp. Każda wyspa to inna kultura, religia i zwyczaje. Łączy je jednak jedno: ciekawość białego człowieka. Przekonała się o tym Jola Lisicka - autorka bloga podróżniczego nalewoodcentrum.pl.
Audio
  • Chciałbyś zobaczyć Indonezję? Musisz o tym pamiętać (Czat Czwórki/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: shutterstock/Cocos.Bounty

- Indonezyjczycy są artystami. Wszyscy zawodowo śpiewają i nie muszą uczyć się gry na instrumentach, bo po prostu mają ją we krwi - opowiada gość Czwórki. - I świetnie kłamią. Na co dzień i od święta - dodaje. 


Czytaj także
plaża książka wakacje 1200.jpg
Tanie wakacje? "Nie czekaj na ostatnią chwilę"

Blogerka na Jawie spędziła 4 miesiące. - Celem podróży był wolontariat i praca z dziećmi. Padło na Indonezję - wspomina i opowiada m.in. jak mieszka się z tradycyjną muzułmańską rodziną, jak pracuje się na pełny etat w indonezyjskim przedszkolu, a także o tym, co robić, gdy pod nogami po raz pierwszy trzęsie się ziemia, a rodzina goszcząca informuje na powitanie, że dom dzieli z nimi tylko jeden duch. 

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Materiał przygotowała: Justyna Tylczyńska

Gość: Jolanta Lisicka (blogerka)

Data emisji: 4.06.2018

Godzina emisji: 16.10

kul/kd

Czytaj także

Meksyk. "Do ostrości trzeba się przyzwyczaić"

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2017 17:20
- Moim ulubionym specjałem kuchni meksykańskiej jest sos mole, czyli różnego rodzaju paryczki chili zmieszane z kakao i z czekoladą - opowiada podróżnik Szymon Góralczyk.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polska z plecakiem na majówkę. Zacznij od "mikrowypraw"

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2018 16:55
- Przygodę w wędrowaniem warto zacząć od tzw. "mikrowypraw", czyli wycieczek wraz z rodziną niedaleko miejsca zamieszkania - mówili podróżnicy Tomasz Tułak i Łukasz Supergan. - Na dzień czy dwa, z plecakiem. W okolicach miast znajdziemy miejsca, które warto odwiedzić.  
rozwiń zwiń