Kazachstan. Jak smakuje ten kraj?

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2019 16:40
W sieci nie ma zbyt wielu informacji na temat podróżowania po Kazachstanie, tymczasem - jak przekonuje podróżniczka i blogerka Patrycja Jaskot - wyprawa do tego kraju może okazać się jedną z najlepszych w życiu.
Audio
  • Kazachstan - przygotuj się na wyprawę życia (Czat Czwórki/Czwórka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Patrycja Jaskot/Travelover

Kazachska otwartość i dobre chęci

- Kazachstan to nie jest popularny kierunek i nie tylko jeśli chodzi o Polaków - mówi autorka bloga bloga Travelover. - Ale mentalność Kazachów w ogóle na to nie wskazuje. Ludzie są życzliwi, otwarci i szybko skracają dystans do przyjezdnych. A z tym się w innych krajach nie spotkałam - dodaje.

Bez wizy, ale ze "świętymi karteczkami"

Od stycznia 2017 r. obywatele polscy, którzy wybierają się do Kazachstanu, nie muszą posiadać wizy wjazdowej na okres do 30 dni. Warto jednak, by pamiętali o innych rzeczach. - Radzę zawsze mieć przy sobie paszport, bo zdarza się, że policja legitymuje przyjezdnych. I trzeba pamiętać o dwóch "świętych karteczkach", które dostaje się przy wjeździe na granicy. Do końca pobytu w Kazachstanie należy ich pilnować jak oka w głowie - zaznacza podróżniczka.


Kazachstan -  jezioro Kaindy i zatopiony las Kazachstan - jezioro Kaindy i zatopiony las

Kazachstan dla wegan?

Patrycja Jaskot wyjaśnia, że wegetarianie i weganie mogą mieć problemy ze "skompletowaniem" pełnego posiłku. - Kuchnia kazachska wywodzi się z tradycji koczowniczej i opiera się na mięsie - opowiada. - Baranina, jagnięcina, konina to podstawa. Dla mnie ratunkiem okazała się lepioszka - mówi.

Jaki zaplanować budżet wyjazdu? Czy sprawnie działa autostop, czy może lepiej wypożyczyć samochód? Dlaczego trzeba mieć przy sobie gotówkę? Jakie aplikacje warto zainstalować na naszych telefonach? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 


Kazachstan Kazachstan

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan 

Materiał przygotowała: Justyna Tylczyńska

Data emisji: 11.12.2019

Godzina emisji: 15.15

kul

Czytaj także

Indonezja. "Kraj, w którym mieszkają sami artyści"

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2018 16:50
Indonezja to kraj 17 tysięcy wysp. Każda wyspa to inna kultura, religia i zwyczaje. Łączy je jednak jedno: ciekawość białego człowieka. Przekonała się o tym Jola Lisicka - autorka bloga podróżniczego nalewoodcentrum.pl.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Islandia - w krainie lodu jest raj na ziemi

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2018 17:30
W krainie lodu żyją najszczęśliwsi ludzie na świecie. - 80 proc. mieszkańców Islandii wierzy w elfy. I choć nikt nigdy ich nie widział, elfy mogą zablokować budowę drogi albo osiedla - opowiada Wojtek Kokot, uczestnik Erasmusa w Reykjaviku.
rozwiń zwiń