Jak uzdrowić rynek nieruchomości?

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2021 09:47
Wysokie ceny wynajmu, nieuczciwe traktowanie przez wynajmującego i problemy ze znalezieniem wymarzonego mieszkania - Amsterdam i Berlin znają na to lekarstwo. 
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/Photographee.eu

1200_mieszkanie_shuttertstock.png
Mieszkania do życia i pracy - nowe zjawisko na rynku nieruchomości

Ceny nieruchomości czy wynajmu nieruchomości z roku na rok rosną. Ogromne problemy mają wynajmujący: od początkowych castingów, po "miganie" się właścicieli od niezbędnych napraw. Podobne problemy miał też Amsterdam. Stolica Holandii chce ograniczyć zakupy inwestycyjne na rynku nieruchomości. Każdy, kto kupi w mieście dom o wartości poniżej 512 tys. euro, nie będzie mógł go wynajmować przez co najmniej cztery lata. Czy to dobry pomysł? Czy w Polsce może się sprawdzić?

Zobacz także: 

W audycji także:

  • Sprawdzimy: Za co świat kocha Chopina? Polskie Radio Chopin obchodzi swoje czwarte urodziny. Od listopada 2017 roku ta tematyczna stacja Polskiego Radia zajmuje się muzyką klasyczną. Najważniejszym wydarzeniem października były transmisje i komentarze wokół Konkursu Pianistycznego imienia Fryderyka Chopina. 
  • Zajmiemy się też tematem związanym z 11 listopada. Święto Niepodległości można by nieformalnie nazwać "Świętem Handlarzy Odzieży i Gadżetów Patriotycznych". Tajemnicą poliszynela jest, że rynek opasek z symbolem Polski Walczącej, biało-czerwonych flag, a także koszulek i bluz z orłem wart jest nawet kilkanaście milionów złotych. Co skłania ludzi do kupowania rzeczy z symboliką narodową? Czy takie gadżety faktycznie wspierają postawy patriotyczne? Jak gadżety niepodległościowe ewoluowały w czasie i jak dziś funkcjonuje ich rynek?
  • Spotkamy się też z ciekawym człowiekiem. Tym razem będzie to Jeżonauta, który jesienią rusza na ratunek jeżom, zwierzętom, które właśnie o tej porze roku szukają schronienia, żeby móc spokojnie przespać zimne pory roku. Niestety przemieszczając się w tym celu, nierzadko wpadają pod koła samochodów.
  • Popołudniowy przegląd sportowy

***

Na audycję "Czat Czwórki" zapraszamy w środę (10.11) po godz. 15.05. Program poprowadzi Piotr Firan. 

pj

Czytaj także

By kupić mieszkanie, naucz się liczyć do dziesięciu

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2019 10:39
- Mieszkania są dużo wdzięczniejsze, niż lokale użytkowe, jeśli chodzi o inwestowanie - mówi Jakub Midel, przedsiębiorca, autor kanału "Akademia Bogactwa". W audycji podpowiada jak zacząć przygodę z nieruchomościami. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowy rok akademicki. Ceny studenckich mieszkań idą w górę

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2021 09:30
Rozpoczął się nowy rok akademicki. Studenci wrócili nie tylko na uczelnie, ale także na rynek mieszkaniowy. Niestety za wynajem mieszkań muszą teraz płacić więcej.
rozwiń zwiń