Polskie Radio
Section05
nieruchomości

Budowa CPK. Mieszkańcy chcą wyższych odszkodowań za wywłaszczenie. Stanowcza odpowiedź Horały

Osoby, które mają być wywłaszczone w związku z budową Centralnego Portu Komunikacyjnego mówiły w Sejmie, że oczekują wyższych odszkodowań. Chodzi też o zapewnienie, że dostaną pieniądze, zanim będą musiały opuścić domy. "Właściciele tych nieruchomości otrzymają 120 do 140 procent ich wartości" - zaznaczył z kolei pełnomocnik rządu do spraw CPK Marcin Horała.  
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Sejm centralny port komunikacyjny Marcin Horała nieruchomości inwestycje

Mieszkanie bez wkładu własnego. Resort rozwoju sprawdzi jak działa program

- Z końcem wakacji zrobimy przegląd banków, które dołączyły do programu "Mieszkanie bez wkładu własnego". Jeśli okaże się, że oferta banków będzie cały czas ograniczona, będziemy podejmowali kolejne działania - powiedział minister rozwoju Waldemar Buda.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA nieruchomości mieszkania mieszkania na wynajem kredyt hipoteczny kredyt mieszkaniowy Waldemar Buda Ministerstwo Rozwoju

Przekształcanie budynków usługowych i handlowych w mieszkalne. Minister Buda zapowiada ułatwienia

Liczymy, że dzięki ułatwieniom w przekształcaniu budynków usługowych i handlowych na mieszkalne w krótkim czasie powstanie kilka tys. mieszkań - powiedział minister rozwoju Waldemar Buda. Projekt w tej sprawie ma być w ciągu kilku tygodni rozpatrywany na posiedzeniu rządu.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA nieruchomości mieszkanie Mieszkanie Plus POLSKA społeczeństwo Waldemar Buda Ministerstwo Rozwoju Regionalnego

Najbogatsza kobieta Azji straciła w ciągu roku ponad 12 mld dolarów. Wszystko przez kryzys na rynku nieruchomości

Yang Huiyan, która w wieku 25 lat została najbogatszą kobietą Azji, straciła ponad połowę swojej fortuny, której wartość rok temu wyceniano na niespełna 24 mld dolarów. Stało się to w ostatnim roku, a powodem był kryzys na chińskim rynku nieruchomości - podał w czwartek dziennik "Guardian".
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Chiny kryzys pkb nieruchomości długi Azja

Kredyty mieszkaniowe i gotówkowe. BIK prognozuje, o ile spadnie ich wartość

Po boomie na kredyty mieszkaniowe nie ma już śladu. Na koniec br. ich wartość spadnie o 40,4 proc., a kredytów gotówkowych o 2,3 proc. - prognozuje Biuro Informacji Kredytowej. Po I półroczu wartość kredytów mieszkaniowych zmalała o 25,1 proc.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA nieruchomości mieszkanie kredyt hipoteczny kredyt mieszkaniowy kredyt gotówkowy kredyt konsumencki społeczeństwo POLSKA wojna na Ukrainie

Pat na rynku mieszkaniowym. Ekspert: brakuje kupujących, ubywa sprzedających, ceny utrzymują się

Przez ostatnie pół roku liczba ofert sprzedaży mieszkań zwiększyła się o 15 proc., ale to głównie efekt duplikowania ogłoszeń przez pośredników nieruchomości, a także wydłużenia czasu sprzedaży. Mimo to, ceny mieszkań utrzymują się na stabilnym poziomie - wynika z raportu serwisu Domiporta.pl.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA mieszkania deweloper budowa nieruchomości sprzedaż

Wakacje kredytowe. Firma analityczna wskazuje, ile mogą kosztować banki

Dzięki darmowym wakacjom kredytowym średniomiesięczna rata długu będzie niższa niż przeciętna jej wartość z ostatnich 5 czy 10 lat - wynika z wyliczeń HRE Investments. Dla banków wakacje kredytowe oznaczają koszt co najmniej kilkunastu, a może ponad 20 mld zł - tłumaczy firma koncentrująca się na nieruchomościach.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA nieruchomości hipoteka stopy procentowe NBP budownictwo

"Mieszkanie bez wkładu własnego". Waldemar Buda: chcielibyśmy, żeby wszystkie banki weszły w program

Minister rozwoju i technologii Waldemar Buda mówił w TVP Info, że w ciągu najbliższych dwóch-trzech tygodni większość dużych banków w Polsce włączy się do rządowego programu "Mieszkanie bez wkładu własnego". Uruchomiony program umożliwia uzyskanie kredytu hipotecznego bez konieczności zgromadzenia wkładu własnego, który jest finansowany przez Bank Gospodarstwa Krajowego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Waldemar Buda nieruchomości mieszkania