Meksyk. "Do ostrości trzeba się przyzwyczaić"

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2017 17:20
- Moim ulubionym specjałem kuchni meksykańskiej jest sos mole, czyli różnego rodzaju paryczki chili zmieszane z kakao i z czekoladą - opowiada podróżnik Szymon Góralczyk.
Audio
  • Meksyk - jak smakuje tamtejsza kultura? (Czat Czwórki/Czwórka)
(zdj. ilustracyjne)
(zdj. ilustracyjne)Foto: Pixabay/dom. publiczna/Taboadahdez

Oprócz kulinariów do Meksyku podróżnika przyciągają... opowieści. - Od pierwszej wyprawy spotykam się z tamtejszymi opowiadaczami i dałem się uwieść magii, która tkwi w ich historiach - opowiada Góralczyk. 


Czytaj także
malediwy blogerzy 1200.jpg
Malediwy. "Bezludna wyspa za przystępną cenę"

Gość Czwórki przyznaje, że Meksykanie mają niezwykły szacunek do wierzeń swoich przodków. - W szkole dzieci uczą się o tradycji związanej m.in. z Aztekami, a niektóre zwyczaje zachowały się do dziś, na przykład rytuał tak zwanych "latających ludzi" - mówi podróżnik.

W audycji sprawdzamy także, w jaki sposób ekspresjonizm i funkcjonalizm wpłynęły na gust mieszkańców Meksyku i co kryje się w tamtejszych legendach.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Materiał przygotowała: Weronika Puszkar

Gość: Szymon Góralczyk (podróżnik)

Data emisji: 22.11.2017

Godzina emisji: 16.07

kul/kd

Czytaj także

Road Trip Bus. Busem w pogoń za marzeniami

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2016 18:34
Road Trip Bus to dwoje młodych ludzi, którzy pragną zwiedzać świat starym busem. Po obejrzeniu filmu "The Bucket List", czyli "Choć goni nas czas", stworzyli listę 100 marzeń podróżniczych i konsekwentnie je realizują.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Kuba w podróży" radzi na co uważać w drodze

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2017 17:50
- Obierz, ugotuj albo zapomnij - to podstawowa zasada, którą należy kierować się podróżując po Tajlandii. Trzeba też uważać na naciągaczy - ostrzega podróżnik Kuba Piekarz.
rozwiń zwiń