"Kuba w podróży" radzi na co uważać w drodze

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2017 17:50
- Obierz, ugotuj albo zapomnij - to podstawowa zasada, którą należy kierować się podróżując po Tajlandii. Trzeba też uważać na naciągaczy - ostrzega podróżnik Kuba Piekarz.
Audio
  • Podróżnik i bloger Kuba Piekarz podpowiada, jak zwiedzać świat (Czat Czwórki/Czwórka)
Tajlandia w obiektywie Kuby Piekarza
Tajlandia w obiektywie Kuby PiekarzaFoto: Jakub Piekarz

Kuba Piekarz W Tajlandii za prom płaci się równowartość 3 do 5 złotych. Tymczasem zdarza się, że ktoś będzie próbował wmówić nam, że to kosztuje nawet 200 złotych

Gość Czwórki na własną rękę odkrywa świat, a potem na blogu dzieli się praktycznymi wskazówkami dotyczącymi podróżowania po rożnych krajach. - Kiedy planowałem pierwszą podróż do Tajlandii, nigdzie nie mogłem znaleźć wskazówek, w jakim okresie warto tam pojechać i na co należy uważać. Jedyne na co natykałem się w sieci, to informacje, że to świetny kraj, przygoda życia. Żadnych konkretów - wspomina gość Czwórki. - To sprawiło, że zacząłem pisać swojego bloga - dodaje.

Kuba Piekarz opowiada o swoich wyprawach i przygodach, które go spotkały. Podpowiada m.in. na co należy uważać korzystając z metra w Londynie i jak wypożyczyć samochód w Stanach Zjednoczonych, żeby nie zbankrutować. Zdradza też inne patenty na tanie podróżowanie.


Świat w obiektywie Kuby Piekarza Świat w obiektywie Kuby Piekarza

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Materiał przygotowała: Weronika Puszkar

Gość: Jakub Piekarz (podróżnik, autor bloga "Kuba w podróży.pl")

Data emisji: 26.05.2017

Godzina emisji: 16.10

kul/ei

Czytaj także

Życie jak nieustanny rejs. 10 miesięcy na morzu

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2017 17:32
Kapitan Adam Jakubczak razem z żoną Edytą i 11-letnią córką Kaliną większość roku spędza na pokładzie żaglowca. Widokiem codziennie przez nich oglądanym jest rozhuśtane morze, odgłosami towarzyszącymi na stałe ich życiu są szum fal i pisk mew. Jak bardzo walczyli o ten styl życia?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Księżycowa Islandia. Czym przyciąga artystów?

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2017 18:40
Sztuka Islandii jest bardzo młoda, bo liczy niespełna 130 lat - życie artystyczne rozkwitło tam na dobre dopiero w XX wieku. - Twórczość islandzkich artystów jest bardzo różnorodna. Oni ciągle poszukują swojej tożsamości - opowiadała w Czwórce Wiola Ujazdowska, artystka, która na Islandii żyje już prawie 4 lata. 
rozwiń zwiń