Klasówka z tutoriali? Nowe profile w liceum w Słupsku

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2021 17:50
Nastoletnia młodzież w Polsce wiąże przyszłość z internetem, a zdecydowana część z nich chciałaby w przyszłości zostać youtuberem, instagramerem lub tiktokerem. Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu, jedno z liceów w Słupsku uruchomiło w tym roku szkolnym m.in. klasy gamingową i vlogerską. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Diego Cevo

Chcielibyśmy stworzyć taką szkołę, która działa jak dobrze prosperujące przedsiębiorstwo, w którym stawia się na rozwój wielu umiejętności Łukasz Jankowski

Uczniowie klasy gamingowej będą uczyć się, jak zmonetyzować swoją pasję. - Pokażemy im, jak gry i streamy wykorzystać w prawidłowy sposób, żeby móc na tym zarabiać - wyjaśnia Łukasz Jankowski z I Prywatnego Liceum w Słupsku. - Będziemy tłumaczyć, jak tworzyć gry, i damy im takie możliwości, żeby mogli je zaprezentować potencjalnym pracodawcom. 

Posłuchaj
05:37 CZWÓRKA Czat Czworki - lceum 01 09 2021.mp3 Czego uczą się uczniowie nowych klas w Słupsku? (Czat Czwórki/Czwórka)

Klasa vlogerska ma pokazać uczniom, że można wyrażać swoje pasje w sposób niezależny i profesjonalny. Z zachowaniem etyki i kultury wypowiedzi Łukasz Jankowski

4-letnia edukacja w klasie vlogerskiej przygotuje młodzież do stworzenia marki i wizerunku, pomoże im zbudować własną identyfikację wizualną oraz pozyskać wartościowych fanów. - W planie lekcji są też zajęcia poświęcone temu, jak radzić sobie z hejtem, ale też z sukcesem - dodaje gość Czwórki. - Każdy z naszych uczniów, niezależnie jaki profil wybierze, ma prawo udziału w zajęciach dodatkowych, które są bezpośrednio związane z danymi specjalizacjami. 

Posłuchaj także:

Zobacz także
Rawpixel.com Shutterstock facebook instagram influencer 1200.jpg
Dyplomowany influencer. Czy takie studia mają sens?

Zajęcia dodatkowe będą prowadzone przez mentorów i trenerów, którzy dysponują obszerną wiedzą z tego zakresu. - Oni będą głównie koordynować spotkania z osobami, które już osiągnęły sukces w danej dziedzinie tak, żeby nasi uczniowie mogli poznać dany zawód "od środka", zainspirować się i poszukać dla siebie odpowiedniej drogi - podsumowuje dyrektor kreatywny słupskiego liceum.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Gość: Łukasz Jankowski (dyrektor kreatywny I Prywatnego Liceum w Słupsku)

Data emisji: 01.09.2021

Godzina emisji: 15.30

kul

Czytaj także

Co po maturze? "Znajdź swoją pasję"

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2016 15:00
Studia jako pięcioletni inkubator to wygodny pomysł. - Badania jednak pokazują, że najbardziej wygrani na rynku są ci, którzy ze swej pasji uczynili pracę - mówi dr Grzegorz Baczewski.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zajęcia pozalekcyjne - "tu potrzebna jest pigułka zdrowego rozsądku"

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2018 19:00
Akademia Młodego Managera dla dzieci od 6 do 12 lat, programowanie, kurs mnemotechniki, robotyka. To tylko niektóre propozycje zajęć dodatkowych dla dzieci i nastolatków. Jak wybrać mądrze?
rozwiń zwiń