Paweł Deląg: technologie powinny ułatwiać nam życie

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2017 18:31
Paweł Deląg nie jest technologicznym gadżeciarzem, przyznaje jednak, że ma słabość do nowoczesnych samochodów. A czego bałby się, mieszkając w inteligentnym domu?
Audio
  • Paweł Deląg o nowych technologiach (TOP/Czwórka)
Paweł Deląg
Paweł DelągFoto: Polskie Radio/Czwórka

Julia Pietrucha 663.jpg
Julia Pietrucha w świecie nowych technologii

Kiedy wraca z planu filmowego, marzy mu się podróż autonomicznym samochodem, który po wciśnięciu jednego przycisku odstawiłby go prosto pod drzwi. - Gdy jestem w trasie, bywam zmęczony. Wówczas byłoby to idealne rozwiązanie, choć tu pozostaje kwestia zaufania do technologii… - mówił aktor. Przyznał jednak, że na nic nie zamieniłby wolności, którą daje mu prowadzenie jego ukochanego auta.

Zdaniem Pawła Deląga w technologii najważniejsze jest to, by była ona prosta i ułatwiała nam życie. - Na co dzień mamy do czynienia z urządzeniami mobilnymi, jak smartfon, laptop, które stały się nieodłącznymi elementami naszego życia - mówił Deląg. W rozmowie z Czwórką zdradził także m.in., czy chciałby mieszkać w inteligentnym domu i dlaczego bałby się wówczas… zwarcia elektrycznego.

***

Tytuł audycji: "TOP" 

Prowadzą: Mateusz Kulik

Data emisji: 28.03.2017

Godzina emisji: 17.40

kd


Czytaj także

Kosmiczne technologie w zasięgu ręki

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2015 13:40
- Technologie kosmiczne towarzyszą nam w życiu codziennym, choć nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy - mówi Piotr Świerczyński i tłumaczy, gdzie możemy się z nimi zetknąć.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Technologia 360. Przyszłość wideo nie tylko w sieci?

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2016 17:16
Technologia 360 staje się coraz bardziej popularna. Nazywana "filmem sferycznym" polega na tym, że sceną zdjęcia staje się nie tylko to, co przed obiektywem, ale także… wokół niego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Baterie w smartfonach - jak przedłużyć ich żywotność?

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2017 15:52
Korzystanie z oryginalnych ładowarek, utrzymywanie wysokiego poziomu naładowania - o czym jeszcze warto pamiętać, by baterie w naszych smartfonach przetrwały jak najdłużej?
rozwiń zwiń