Technologia 360. Przyszłość wideo nie tylko w sieci?

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2016 17:16
Technologia 360 staje się coraz bardziej popularna. Nazywana "filmem sferycznym" polega na tym, że sceną zdjęcia staje się nie tylko to, co przed obiektywem, ale także… wokół niego.
Audio
  • Na czym polega technologia 360? O tym mówił Michał Barczak (Tędy po trendy/Czwórka)
Kamerki 360 pojawią się w standardzie większości smartonów?
Kamerki 360 pojawią się w standardzie większości smartonów?Foto: Pixabay.com/Public Domain

Technologia 360 pojawiła się w sieci ponad półtora roku temu. Jak przekonuje youtuber Michał Barczak ma ona dziś ogromny potencjał i jest przyszłością mediów, a najwięksi twórcy internetowi w Polsce i za granicą już po nią sięgnęli. - Filmy 360 są jednak znacznie trudniejsze do zrealizowania niż te tradycyjne. O wielu rzeczach dodatkowo trzeba pamiętać - mówił gość Czwórki. - Gdy tworzysz zwykły film otrzymujesz prostokątny kadr, z którego możesz wycinać, montować. Kamery nagrywające w nowej technologii nie dają nam kadrów, pokazują wszystko. Trzeba więc stworzyć na tyle ciekawy plan, by utrzymać uwagę widza: z każdej strony musi się coś dziać - tłumaczył.

Jego zdaniem jednak kamery 360 nie zastąpią tych tradycyjnych. Dlaczego? O tym m.in. ekspert opowiadał w rozmowie z Olą Jasińską i Mateuszem Kulikiem. Mówił także, jak na co dzień wykorzystywać możemy technologię 360 stopni i o kosztach takiego przedsięwzięcia. Zdradził też, czy taki sprzęt niebawem znajdzie się na przykład w naszych smartfonach.

***

Tytuł audycji: "Tędy po trendy"

Prowadzą: Aleksandra Jasińska, Mateusz Kulik

Gość: Michał Barczak (bloger, youtuber, Geekwork.pl)

Data emisji: 9.10.2016

Godzina emisji: 9.10

kd/bch

Czytaj także

Youtuberzy o 2015 roku w świecie technologii

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2016 17:20
Nasze studio odwiedzili Konrad Mihułka, Mateusz Kaca i Bartłomiej Rak - twórcy kanałów ROOTBLOG.it oraz SmartReviews.tv, którzy śledzą nowinki na rynku technologii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poezjomat. Polskie i czeskie wiersze na łódzkiej Piotrkowskiej

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2016 11:00
Do niedawna Poezjomaty można było zobaczyć w Pradze, Londynie czy Kijowie. Teraz z wyjątkowego urządzenia, które wygląda jak peryskop i serwuje polską i czeską poezję, korzystać można także w Łodzi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Beacony - jak wygląda życie w internecie rzeczy?

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2016 14:43
Internet rzeczy ma nam pozwolić na korzystanie z naszych danych czy zasobów w jednym miejscu. To dzieje się również w Polskim Radiu, a uzupełnieniem tej technologii są właśnie beacony.
rozwiń zwiń