Będą pierwsze e-juwenalia? "To wcale nie jest trudne"

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2020 22:03
W tym roku prawdopodobnie żadna z dużych imprez studenckich nie odbędzie się w pierwotnie wyznaczonym terminie. Jedyną metodą, żeby radzić sobie w tym trudnym czasie są... koncerty zdalne.
Audio
  • Jak zorganizować juwenalia online? (TOP/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/GIROMIN STUDIO

didżej 1200x660.jpg
Czwórka wspiera didżejów w czasie pandemii >>>

- Jeśli miałoby nie być juwenaliów, to byłaby ogromna strata, bo takie koncerty to świetna okazja nie tylko do tego, by posłuchać muzyki, ale także spotkać się ze znajomymi, nawet wirtualnie, i odstresować, zwłaszcza, że końcówka roku akademickiego oznacza ogrom pracy i mnóstwo obowiązków - przekonywali w rozmowie z Czwórką stołeczni studenci. Dlatego, być może uda się zorganizować e-juwenalia, czyli wydarzenie... zdalne. Tak, jak to miało miejsce na niektórych uczelniach w przypadku majówki. 

pablopavo 1200.jpg
"Mikrotyki" Pablopavo - w Czwórce czyta Olaf Lubaszenko >>>

ZOBACZ TAKŻE Co słychać u gwiazd w czasie pandemii? >>>

- Były rozgrywki e-sportowe, ale także m.in. joga online, czy koncerty: muzyka nadawana przez DJ-a. Były też spotkania z wykładowcami na stopie luźniejszej niż podczas wykładów - wspominała dr Jolanta Tkaczyk z Akademii im. Leona Koźmińskiego. Jak się okazuje e-koncert nie musi wymagać od organizatorów specjalistycznego sprzętu. By zorganizować takie wydarzenie potrzebujemy konta w jednym z wielu dostępnych serwisów społecznościowych i komunikatorów. Koncert można przygotować wcześniej. - Koncert nie musi być live, możliwe jest nagranie i emisja danego wydarzenia - przekonywała przedstawicielka uczelni. 

Ale nie wszyscy nastawieni są entuzjastycznie do tego pomysłu. - Nie ma interakcji z drugą osobą, co tak naprawdę jest podstawą, buduje klimat całego wieczoru podczas juwenaliów - podkreślali studenci, z którymi rozmawiała Czwórka.

***

Tytuł audycji: TOP - Trochę Optymizmu Popołudniem

Prowadzi: Kuba Marcinowicz

Data emisji: 12.05.2020

Godzina emisji: 18.15

kd

Czytaj także

Świat artystów to świat podróży. Konkurs to sposób, by do niego dołączyć

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2018 13:51
- Jeśli ktoś chce wejść w świat sztuki jako artysta, musi zdać sobie sprawę, jak ten świat jest zorganizowany - mówi Marcel Andino Velez, zastępca dyrektora Muzeum Sztuki Nowoczesnej. - On jest oparty na podróżowaniu, przemieszczaniu się. Konkurs "Artstyczna Podróż Hestii" jest świetnym tego początkiem - dodaje. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koncert Marceliny w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2019 19:00
W czwartek 14 marca o godz. 18.00 w Czwórce wystąpiła wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka - Marcelina.
rozwiń zwiń