Smarfony - jakie mity są z nimi związane?

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2022 22:20
W najbliższym wydaniu audycji między innymi obalimy mity związane z używaniem smartfonów.
Wokół smartfonów narosło wiele mitów.
Wokół smartfonów narosło wiele mitów.Foto: shutterstock/twitter free

W czwartkowe popołudnie program rozpoczniemy od sprawdzenia wraz z Szymonem Jaworskim co oznacza słowo "goat".

W dalszej części audycji Mateusz Kulik przyjrzy się smartfonom, a w zasadzie mitom z nimi związanymi. Wśród wielu z nich pojawiają się teorie, że dobrze przed następnym ładowaniem kompletne rozładować telefon, że ładowanie smartfonu w nocy to zły pomysł, sprawdzimy też czy magnes może wymazać dane z pamięci urządzenia.

Na przestrzeni lat nasze podejście do zakupu nowych smartfonów uległo zmianie. Już nie tak często wymieniamy modele jak wcześniej. Z niedawno przeprowadzonych badań wynika, że coraz rzadziej decydujemy się na wymianę smartfona. Według badaczy z Wielkiej Brytanii, 9 na 10 osób uważa, że kupowanie najnowszego modelu jest bez sensu. Badanie, które zostało przeprowadzone na próbie dwóch tysięcy Brytyjczyków pokazało, że ponad połowa z nich jest znudzona próbą nadążania za najnowszymi technologiami.

- Zaskakujące jest to, że dopiero teraz dochodzimy do takich wniosków. Ten sceptycyzm przybiera pozytywne formy - ludzie zaczynają się zastanawiać nie kiedy będę mógł sobie pozwolić na coś nowego, ale czy jest mi to potrzebne - mówił w Czwórce Andrzej Mazuruk, ekspert rynku nowych technologii. - Warto pamiętać, że producenci specjalnie spowalniają stare sprzęty aktualizacjami, żeby nas niejako przekonać do zmiany modelu - to jest działanie antykonsumenckie i jest karane - dodawał.

Po godzinie 18.00 w cyklu "Po drodze" opowiemy o nowej naklejce na szyby samochodów uprawniającej auta benzynowe i z silnikiem Diesla do wjazdu do strefy czystego transportu. Za jej brak przewidziano mandat 500 zł. Sprawdzimy jak będą działały regulacje i co sądzą o tym rozwiązaniu eksperci.

W programie także:

  • Serwis kulturalny
  • Serwis muzyczny 

***

Na audycję TOP - Trochę Optymizmu Popołudniem zapraszamy w czwartek (11.05), po godz. 17.05. Program poprowadzi Jan Olejniczak

aw

Czytaj także

Urządzenia ubieralne - jaki mają wpływ na nasze życie?

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2022 15:30
Wzbogacone o sztuczną inteligencję smartwatche, inteligentne opaski czy inteligentne słuchawki - stają się elementem wyposażenia wielu z nas. Co powinniśmy o nich wiedzieć?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Darmowy roaming w UE? "Kolejne dziesięć lat, i to w lepszej jakości"

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2022 13:41
Dziś roaming na terenie Unii Europejskiej jest darmowy. Regulacje na ten temat wprowadzono już w 2012 roku, jednak teraz, po 10 latach, rozporządzenie traci moc. Na szczęście urzędnicy z Brukseli podjęli decyzję o przedłużeniu darmowego roamingu. 
rozwiń zwiń