Rusz na stok z bezpieczną apką!

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2023 19:41
Ferie zimowe są już na ostatniej prostej, choć nie oznacza to, że wszyscy odłożymy narty na pawlacz czy do garażu. Ci, przed którymi jeszcze trochę zimowego szaleństwa, mogę wypróbować aplikację EXA Ski Tracker. 
Jak dobrze jeździć na nartach?
Jak dobrze jeździć na nartach?Foto: Microgen/shutterstock

Jeśli jeszcze tej zimy wybieramy się na deskę lub narty warto na swoim urządzeniu mobilnym sprawdzić aplikację EXA Ski Tracker. To program dla wszystkich, którzy kochają zimę, śnieg i sporty zimowe. Przydatna dla narciarzy i snowboardzistów. Dzięki niej możemy porównywać swoje wyniki z przyjaciółmi, organizować zawody sportowe i inne formy rywalizacji.

- Aplikacja może też pomóc w nawigacji na stoku narciarskim w odnalezieniu trasy oraz w kontakcie z przyjaciółmi - mówi Mateusz Kulik, który testował apkę. - Znajdziemy w niej takie funkcje jak: pomiar i rejestracja maksymalnej prędkości naszej jazdy, pomiar dystansu z podziałem na zjazdy narciarskie i wjazdy na kolejkach, pomiar czasu jazdy, podjazdów oraz odpoczynku, zaznaczanie trasy jazdy na mapie, monitorowanie wysokości nad poziomem morza, zapis wartości minimalnej i maksymalnej - wymienia. 

EXA Ski Tracker na też funkcję specjalną: fast ride, do osobnego pomiaru maksymalnej prędkości, czasu i dystansu na dowolnym odcinku. Wszystkie dane możemy rejestrować cały czas, a później przeglądać w historii aplikacji.

Dodatkową atrakcją jest możliwość robienia zdjęć i dzielenie się nimi z przyjaciółmi w apce. 

Jak się okazuje, program nie jest przeznaczony jedynie dla narciarzy, ale dla fanów wszystkich aktywności na otwartym terenie. Aplikacji możemy używać, trenując biegi narciarskie, skitouring, łyżwiarstwo, snowboard, narciarstwo alpejskie i inne.


Posłuchaj
02:33 czwórka top 22.02.2023.mp3 Jak działa apka EXA Ski Tracker (TOP -Trochę Optymizmu Popołudniem/Czwórka)

 

Mateusz Kulik zwraca uwagę, że do używania aplikacji nie potrzebujemy danych komórkowych, a wystarczy nam GPS. - Warto jednak pamiętać, że GPS słabo działa w pomieszczeniach, a na zewnątrz może wymagać więcej czasu na złapanie sygnału, szczególnie przy słabej pogodzie, złych warunkach atmosferycznych - podkreśla. 

***

Tytuł audycji: TOP - Trochę Optymizmu Popołudniem

Prowadzi: Jeremi Angowski

Materiał: Mateusz Kulik

Data emisji: 22.02.2023

Godzina emisji: 17.23

pj

Czytaj także

Zuza Witych - mistrzyni freeride'u. "W przyszłym roku wrócę silniejsza"

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2022 15:04
Zuza Witych, polska mistrzyni freeride'u już drugi raz wystartowała w międzynarodowym Feeride World Tour, zawodach nazywanych freeride'owym Pucharem Świata. Mimo stresu, presji i zmiany trasy w Kanadzie zaprezentowała swoje najlepsze umiejętności. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Skitouring. Jak trenować i zachęcić młodych do tego sportu?

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2023 15:09
Życie Marcina Rzeszótki kręci się wokół sportu. Zimą raczej nie opuszcza gór: trenuje, prowadzi treningi, działa w TOPR, ale i organizuje zawody. Wraz z Klubem Wysokogórskim w Zakopanem udowodnił, że skitour na Gubałówce jest możliwy. 
rozwiń zwiń