mObywatel 2.0 - kolejne rozwiązania dla kierowców

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2023 22:20
W wakacje udostępniona zostanie wersja mObywatel 2.0 – aplikacja rozbudowana o nowe funkcje i dokumenty. To także kolejne udogodnienia dla kierowców. 
mObywatel  - zdjęcie ilustracyjne
mObywatel - zdjęcie ilustracyjneFoto: A_B_C/Shutterstock & gov.pl

W czwartkowym wydaniu audycji powiemy o aplikacji mObywatel 2.0. Aplikacja cieszy się coraz większą popularnością. Jak poinformował Wydział Promocji Polityki Cyfrowej, od momentu udostępnienia pierwszej wersji aplikacji mObywatel pobrano ją już ponad 10 milionów razy. Na przełomie czerwca i lipca tego roku uruchomiona zostanie nowa wersja aplikacji.  

Aplikacja mObywatel po raz pierwszy została udostępniona w 2017 roku, i od tamtej pory jest stale rozbudowywana o nowe funkcje. W wakacje udostępniona zostanie wersja mObywatel 2.0 - aplikacja rozbudowana o nowe funkcje i dokumenty.

W komunikacie przesłanym do PAP, Wydział Promocji Polityki Cyfrowej przypomniał, że mObywatel to bezpłatna, publiczna aplikacja mobilna, dzięki której możemy uzyskać szybki dostęp do swoich dokumentów i danych. Znajdziemy w niej m.in. dokument tożsamości, prawo jazdy, historię pojazdu, punkty karne, czy legitymacje, w tym szkolną, studencką czy emeryta-rencisty. 

mObywatel 2.0. to także kolejne udogodnienia dla kierowców. Dzięki nowej aplikacji świeżo upieczeni kierowcy, zaraz po zdaniu egzaminu na prawo jazdy, automatycznie będą mieli dostęp do tymczasowego elektronicznego prawa jazdy, które upoważnia do kierowania samochodem.

 Ministerstwo Cyfryzacji zaprezentowało, jak to ma działać w praktyce.

Wcześniej, w TOP opowiemy o Pierwszych Mistrzostwach Polski UTO - wyścigach małych pojazdów elektrycznych. Współorganizatorem wydarzenia jest grupa Warsaw Street Riders, skupiająca miłośników elektrycznych monocykli. W różnych kategoriach rywalizować będą właśnie monocykle oraz deskorolki, hulajnogi oraz tzw. onewheele. O programie wydarzenia więcej opwoie Tomasz Kosmalski, organizator I Mistrzostw Polski UTO. 

W audycji także serwis kulturalny i serwis muzyczny, który zaprezentuje Kuba Piątkowski. 

***

Na audycję z cyklu TOP - Trochę Optymizmu Popołudniem w czwartek (08.06) o godz. 17.00 zaprasza Jeremi Angowski.

aw

 


Zobacz więcej na temat: mObywatel Czwórka
Czytaj także

Sprzątanie świata. "Zacznij od własnego podwórka"

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2022 15:00
- Ludzie śmiecą, najczęściej nie zdając sobie sprawy z tego, jak jest to niebezpieczne dla nich i dla planety, dlatego tak ważna jest edukacja - podkreślał Grzegorz Mikosza z Fundacji Nasza Ziemia, główny koordynator akcji "Sprzątanie świata - Polska". 
rozwiń zwiń
Czytaj także

15 lat w trasie koncertowej. "W tej pracy trzeba lubić ludzi"

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2023 14:25
- Po prostu kocham swoją pracę i życie w trasie - opowiadał Bartek "Borówka" Borowicz, realizator dźwięku i organizator tras koncertowych niszowych kapel. Gość Czwórki wydał książkę o swojej pracy i doświadczeniach. 
rozwiń zwiń