Instatrendy 2022 - zrównoważona moda, naturalne kosmetyki i gotowanie

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2022 19:01
Od zrównoważonej mody, przez naturalne piękno, aż po aktywizm i gotowanie - użytkownicy Instagrama z pokolenia Z prognozują, jakie trendy zawładną nadchodzącymi miesiącami.
Trendy 2022 według amerykańskich użytkowników Instagrama - co będzie modne?
Trendy 2022 według amerykańskich użytkowników Instagrama - co będzie modne? Foto: Shutterstock.com

Przeprowadzono ankietę wśród ponad tysiąca przedstawicieli pokolenia Z, będących użytkownikami tego medium społecznościowego w Stanach Zjednoczonych. - Główną nowością, która będzie kontynuowana są Instagram Reals, dlatego wielu twórców publikujących dotychczas zdjęcia przeszło więc na nagrywanie filmów. Ta platforma chce być jak Tik Tok i tego nie da się ukryć - tłumaczył Kacper Cembrowski z Antyweb.pl. - Popularnym tematem na Instagramie będzie także muzyka i układy taneczne, odtwarzane na filmikach. To coś, co jest hitem Tik Toka, i ma być jeszcze modniejsze na Instagramie - podkreślał gość Czwórki.

Według badań nowe trendy dotyczyć będą także wizażu, mody i ekologii. Coraz bardziej stawiać będziemy na naturalne piękno, minimalną ilość używanych kosmetyków, a wszystkie te, które jednak pozostaną w naszych kosmetyczkach, będą musiały mieć "czystą etykietę". - W tym roku przede wszystkim młodzież stawiać będzie na kosmetyki wegańskie, o dobrym składzie i pochodzące ze źródeł roślinnych. Kwestia ekologiczna jest bardzo ważna dla młodzieży, a coraz więcej użytkowników sieci decyduje się na sprzedawanie swoich używanych ubrań i kupowanie ciuchów od innych, zamiast nabywać nowe rzeczy - podkreślał ekspert. 

Instagram chwali się też, że ma coraz bardziej aktywną i zaangażowaną społeczność. - Młodzi ludzie decydują się na udział w różnych wyborach, podkreślają też, że coraz częściej decydują się m.in. przekazywać datki na cele charytatywne - wyliczał gość Czwórki. Jak się okazuje lepiej niż kiedykolwiek na Instagramie będzie się miał hashtag #food. To medium zalane zostanie zdjęciami i filmikami jedzenia. - Tych filmów kulinarnych jest coraz więcej już teraz. Treści dotyczą prostych przepisów, ale także domowej kuchni molekularnej - wyliczał ekspert. 

Posłuchaj
03:35 _PR4_AAC 2022_01_06-17-26-37.mp3 Trendy 2022 według amerykańskich użytkowników Instagrama - co będzie modne? (TOP/Czwórka) 

***

Tytuł audycji: TOP - Trochę Optymizmu Popołudniem

Prowadzi: Jan Olejniczak

Materiał przygotował: Marta Zinkiewicz

Data emisji: 06.01.2022

Godzina emisji: 17.15

kd

Czytaj także

Wirtualne latanie. "Idealnie odzwierciedla emocje w powietrzu"

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2021 20:15
- To, czym się zajmujemy, to latanie samolotami i kontrolowanie przestrzeni powietrznej, ale w wirtualnym świecie - tłumaczyli Krystian Zawadzki i Nikodem Rudziński z VACC, czyli wirtualnego centrum kontroli lotów.
rozwiń zwiń