Robert Krawczyk, czyli DrySkull z płytą "OD:DO"

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2019 18:25
- Ta płyta będzie wypadkową moich historii, doświadczeń i wniosków. Wierzę, że ta droga, którą idę, ma sens - tak swoją debiutancką płytę zapowiada Robert Krawczyk znany jako DrySkull. Muzyk i producent dotychczas współpracował przez lata m.in. z Mrozem przy albumach "Rollercoaster" i "Aura". 
Audio
  • Robert "DrySkull" krawczyk o swojej muzyce i nadchodzącym krążku "Od:Do" (Będzie głośno/Czwórka)
Robert Krawczyk, czyli DrySkull
Robert Krawczyk, czyli DrySkullFoto: Karina Terzoni/Czwórka

szpilersi.JPG
Abradab, Szpilersi i hip-hop, który rozbujał Kraków

Jego produkcje pojawiły się także na albumach takich artystów jak: Afromental, Dawid Podsiadło/Sokół, Dwa Sławy, VNM, Pokahontaz i Zbuku. W przyszłym roku, najprawdopodobniej w kwietniu, DryScull wyda solową płytę, ale jak przyznaje, jego "wyjście z cienia" to decyzja przemyślana, nie pochopna. - Już w 2011 roku, gdy zaczynałem produkcję muzyki, obiecałem sobie, że ta droga zaprowadzi mnie do punktu, w którym będę mógł coś zrobić dla siebie. Po to, żeby móc samemu nagrywać muzykę, musiałem nauczyć się to robić, to wymagało czasu. Któregoś dnia, sześć lat później, obudziłem się rano i pomyślałam: to już dziś - mówił gość Damiana Sikorskiego. - Nie chcę jednak przerywać produkcji dla innych.


jolokia 1200.jpg
"Wydaj płytę z Będzie Głośno". Tak Jolokia zagrała w Czwórce

"Trip" to, wydany w październiku, drugi po "Światłowstręcie" singiel zapowiadający solowy album DrySkulla pod tytułem "OD:DO". Utwór jest wynikiem podróży jakie autor przeżył przed rozpoczęciem nagrań albumu. Artysta, przed premierą płyty, planuje wydać jeszcze dwa single. - Cały album jest opisem wniosków, do których doszedłem, na podstawie własnych doświadczeń. Nie szukałem inspiracji w książkach, filmach ani cudzych opowieściach, choć na wszystkie te wnioski składa się moje obcowanie z innymi i samym sobą - opowiadał artysta.  


Jak powstaje muzyka Roberta Krawczyka i jak słuchać tego, "co muzyka chce nam powiedzieć"? Jak komponując, rozgraniczyć to, co ma być stworzone dla innych od tego, co samemu chce się zaśpiewać? Jakie plany muzyczne i nie tylko ma gość Czwórki? I dokąd prowadzi droga DrySkulla? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. 

Zapraszamy także do wysłuchania nagrania drugiej godziny audycji, w której zestawienie listy przebojów „BG” w listopadzie. POSŁUCHAJ >>>

***

Tytuł audycji: Będzie głośno!

Prowadzi: Damian Sikorski

Gość: Robert "DrySkull" Krawczyk (muzyk, wokalista, producent muzyczny)

Data emisji: 6.12.2019

Godzina emisji: 18.06

kd/gs


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Afromental o krążku "5": czujemy się jak debiutanci

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2019 17:00
Piąta płyta w dorobku zespołu Afromental ukazała się 20 września. - Zmiany zaszły u nas na każdej płaszczyźnie i to był bardzo przyjemny proces - deklarują "Śniady" i "Tomson". - Teksty są po polsku i pojawił się nowy, zewnętrzy producent, który zebrał nas i nasze utwory "do kupy" - dodają. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kalwi&Remi u Kacpra Ponichtery. "Nasza muzyka broni się sama"

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2019 22:01
Kalwi&Remi to niekwestionowani liderzy rodzimej sceny muzyki elektronicznej, autorzy m.in. "Explosion", czyli hymnu polskiego clubbingu. Utwór znalazł się na oficjalnej ścieżce dźwiękowej polskiego kandydata do Oscara - "Boże Ciało" w reżyserii Jana Komasy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ania Rusowicz z płytą "Przebudzenie": jestem niczym kapłanka

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2019 14:47
- Związałam swoje życie z muzyką, więc na co dzień mam do czynienia z energią ludzi wokół mnie. I choć wszyscy chcą mnie widzieć jako uduchowioną hippiskę, ja mam też drugą stronę, więc ta wizja nie do końca jest zgodna z prawdą - mówiła Ania Rusowicz.
rozwiń zwiń