Koncert Szpilersów w Czwórce - #ZostańWDomu i słuchaj!

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2020 08:08
Jak zawsze w piątkowy wieczór, Czwórka zaprasza do wysłuchania solidnej porcji dobrej muzyki. Tym razem usłyszymy hip-hopowy skład Szpilersi, wyróżniony w konkursie "Wydaj płytę z Będzie Głośno".
Szpilersi w Czwórce
Szpilersi w CzwórceFoto: Bartosz Bajerski

Szpilersi to zespół założony w 2012 roku w Krakowie przez dwóch muzyków: Decó (bboy, mc, beatmaker, autor tekstów) oraz DJ’a Sad Mana (gramofony). Nazwa jest wariacją niemieckiego słowa "spielen" (grać), czyli Szpilersi to po prostu gracze, grajkowie. Ich muzyka oparta jest na samplach, wzbogacona instrumentami, inspirowana szeroko pojętym old school hip hopem. Na swoim koncie mają cztery albumy: "zDECydowanie", "Luźna Szpilerka mixtape", "Akaizm" oraz "Boom Bengers" (2018), który ukazał się pod patronatem radiowej Czwórki.

Grupa występowała dwukrotnie na festiwalu Hip Hop Kemp oraz supportowała takich artystów jak: O.S.T.R., Pokahontaz, Sensi, Skorup, Bu, Metrowy, Buka, KęKę, Jamal, Ra The Rugged Man. Grupa wystąpiła także podczas Czwórkowej akcji ekologiczno-muzycznej "EKOiści" w listopadzie ub. roku w Krakowie.

Retransmitowany w najbliższy piątek koncert odbył się ponad dwa lata temu, był nagrodą za wyróżnienie w konkursie "Wydaj płytę z Będzie Głośno" w 2018 roku. Podczas tego występu Szpilersi promowali płytę "Boom Bengers", zawierającą 16 utworów, których brzmienie nawiązuje do "złotej ery hiphopu". Luźne teksty, ciekawy flow, zaskakujące porównania i skojarzenia. – Album skierowany do ludzi, którzy chcą się uśmiechnąć i pobujać. Na koncercie w Czwórce gramy przekrój naszej twórczości z ostatnich czterech płyt, z naciskiem na ostatnią płytę "Boom Bengers". Zapraszamy do słuchania i oglądania naszego koncertu, który zagraliśmy w składzie: Decó na mikrofonie, Sad Man na gramofonach oraz Szymon na perkusji – zachęca Decó.

Czwórka zaprasza do wysłuchania audycji w najbliższy piątek, 24 kwietnia. W pierwszej godzinie "Będzie Głośno!" (od godziny 18.00) jak zawsze poznamy debiutanta i wysłuchamy playlisty debiutujących artystów.

W najbliższy piątek gościem Damiana Sikorskiego"Będzie głośno" będzie Aleksandra Krat.

Koncert Szpilersów rozpocznie się o godzinie 19.00.

Czwórki można słuchać w Internecie na czworka.online, w systemie DAB+ i w urządzeniach mobilnych przez aplikację Player Polskie Radio.


Szpilersi na scenie Czwórki fot. Bartosz Bajerski Szpilersi na scenie Czwórki fot. Bartosz Bajerski

***

Audycja Damiana Sikorskiego "Będzie głośno!" to program radiowy, umożliwiający debiutującym muzykom dotarcie ze swoimi kompozycjami do szerokiej publiczności. Zespoły, które zgłaszają się za pośrednictwem strony czworka.online zapraszane są do audycji na żywo, aby zaprezentować się zarówno w rozmowie, jak i w minikoncercie akustycznym. Słuchacze Czwórki codziennie oddają głosy na wybranych artystów. Trzecią odsłonę „Wydaj płytę z Będzie Głośno” wygrała Sara Kordowska. W październiku ub.r. Czwórka wydała debiutancką płytę laureatki konkursu zatytułowaną "Wszystko i nic". Niedawno do sprzedaży trafiła kolejna składanka "Będzie Głośno Vol. 2", zawierająca 15 utworów artystów wybranych spośród ponad 2000 zgłoszonych do ubiegłorocznej odsłony konkursu. Wśród nich znajdują się: Sara Kordowska – zwyciężczyni, Melika – wyróżniona przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS nagrodą za tekst oraz zespół Jolokia, nagrodzony przez ZAiKS za najlepszą muzykę.

***

Następny koncert już 1 maja, w kolejnej odsłonie audycji wystąpi Ms. Obsession.

mat.prom./pj

Czytaj także

"EKOiści". Posłuchaj koncertu Marty Zalewskiej

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2019 19:20
Marta Zalewska - laureatka II odsłony konkursu "Wydaj płytę z Będzie Głośno" i ambasadorka cyklu "EKOiści" - wystąpiła na koncercie w Czwórce. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Duet Honeycomb zagrał w Czwórce. Oto, jak "lepili dźwiękami"

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2019 19:00
- Lepimy dźwiękami, kleimy jak miód - mówią o swojej muzyce członkowie Honeycomb. Duet wyróżniona w tegorocznym konkursie "Wydaj płytę z Będzie Głośno" wystąpiła w koncertowym studiu Czwórki.
rozwiń zwiń