Max Bravura zagrał w Czwórce - za nami retransmisja koncertu [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2021 18:20
Koncert odbył się w ramach audycji "Będzie głośno", w której prezentujemy utalentowanych muzycznie debiutantów z całej Polski. Teraz zapraszamy na powtórkę tego wydarzenia.
Max Bravura w Czwórce
Max Bravura w CzwórceFoto: Czwórka

Damian-Sikorski-będzie głośno zaślepka.jpg
ZOBACZ WIĘCEJ Audycja "Będzie głośno!" >>>

Posłuchaj
16:46 Czwórka/Będzie Głośno - retransmisja koncertu Max Bravura 23.07.2021.mp3 Max Bravura retransmisja koncertu z 2016 roku (Będzie Głośno/Czwórka

Twórczość zespołu to surowe opowieści zamknięte w dyskretne melodie - od gitarowego folku przez wave’ową nostalgię po postpunkową energię. Inicjatorem i frontmanem zespołu Max Bravura jest śląski wokalista i songwriter Maciek Wachowiak, założyciel i lider alternatywnej formacji Slutocasters. Początkowy solowy eksperyment muzyczny w ciągu trzech lat ewoluował w różnych składach i brzmieniach. Twórczość zespołu to surowe opowieści zamknięte w dyskretne melodie - od gitarowego folku przez wave’ową nostalgię po postpunkową energię.

Max Bravura to zespół, który zapoczątkował cykl koncertów w studiu Czwórki w ramach audycji "Będzie głośno!" w 2016 roku.


MAX BRAVURA - MYŚLIWI (Official Video)

Wcześniej gościem audycji był Maciej Wachowiak. Pomimo wydania płyty "TOO BRAVURA" na początku tego roku lider Max Bravura jeszcze raz zabrał zespół do studia, gdzie panowie nagrali dwa nowe utwory. Nowości będą wychodzić przez okres wakacyjny zaczynając od premiery "Pandemiczne Aspiracje".


Posłuchaj
08:56 Czwórka/Będzie Głośno -wywiad Maciej Wachowiak z zespołu Max Bravura 23.07.2021.mp3 Rozmawiamy z Maciejem Wachowiak z zespołu Max Bravura (Będzie Głośno/Czwórka)

 - Wszystko zaczęło się pięć lat temu, kiedy zagraliśmy w Będzie Głośno. Przez ten czas wiele się zmieniło i w życiu prywatnym i muzycznym. Obecny skład Max Bravura też jest inny - mówi w Czwórce Maciej Wachowiak z zespołu Max Bravura. - Cieszę się, że wreszcie wróciłem wydawniczo i udało się skończyć kolejną piosenkę, która niedługo też do Was trafi.
 

Źr. YouTube/Max Bravura - Pandemiczne Aspiracje

Nowy utwór pochyla się nad tematem pandemii z perspektywy normalnego człowieka. Założeniem było starcie naiwności z powagą, monotonii z podniosłością. Ma być to użytkowy utwór z którym wielu Polaków będzie mogło się utożsamić i który zarazem nie pretenduje do miana superprodukcji ani zaskoczenia roku. Miało być aktualnie ale nie jest to też do końca protest song.   

- Miał to być utwór, który opowiada o sprawach, które są ciężkie dla wielu z nas, a na sesji nagraniowej nagraliśmy również drugi utwór, który będzie poniekąd jego kontynuacją, ale też tym wszystkim odrębnym i niekoniecznie tak naiwnym i lekkim - opowiada artysta. - Mogę powiedzieć, że singiel będzie nazywał się "Ciężar" i już go kończymy. Ogólnie jestem nastawiony na działania bardziej wydawnicze niż granie. Po pięciu latach trzeba robić więcej, żeby wrócić.

***

Tytuł audycji: Będzie głośno!

Prowadzi: Damian Sikorski

Goście: Maciej Wachowiak (Max Bravura) 

Data emisji: 23.07.2021

Godzina emisji: 19.11

aw

Czytaj także

Kasia Lins: zdecydowanie wolę grać przy świetle nocnym

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2021 12:53
Lato 2021 roku przynosi nadzieję na koncertowy czas. W trasę rusza też Kasia Lins, która utwory z płyty "Moja wina" zagra w błękitno-biało-złotej odsłonie. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czwórka Reggae Contest na scenie Ostróda Reggae Festiwal!

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2021 10:00
Dziennikarze radiowej Czwórki na wielkim święcie muzyki reggae w Ostródzie - Ostróda Reggae Festival. Boleo & Follow The Riddim zwycięzcami konkursu Czwórka Reggae Contest.  
rozwiń zwiń