Czwórka Reggae Contest na scenie Ostróda Reggae Festiwal!

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2021 10:00
Dziennikarze radiowej Czwórki na wielkim święcie muzyki reggae w Ostródzie - Ostróda Reggae Festival. Boleo & Follow The Riddim zwycięzcami konkursu Czwórka Reggae Contest.  
Finaliści tegorocznej odsłony Czwórka Reggae Contest
Finaliści tegorocznej odsłony Czwórka Reggae ContestFoto: mat.pras./PR

20. edycja Ostróda Reggae Festival odbyła się na terenie Amfiteatru w Ostródzie. Na przybyłych czekały trzy sceny festiwalowe: Red Stage - główna scena w Amfiteatrze, Green Stage - scena sound system w sali kameralnej, Yellow Stage - scena sound system na ostródzkim molo.

W niedzielę odbył się Czwórka Reggae Contest, Uniwersytet Reggae oraz warsztaty. Najmłodsi jak zwykle korzystali ze strefy dziecięcej. 

ZOBACZ TAKŻE Czwórka Reggae Contest - kto wystąpi w finale konkursu? 

Na festiwalu nie zabrakło ekipy Czwórki. W piątek 9 lipca od 18.05 Damian Sikorski poprowadził audycję "Będzie głośno!" prosto z Amfiteatru w Ostródzie. Na festiwalowiczów czekały także instastrefa oraz Czwórkowe gadżety. Na antenie - wywiady, relacje i materiały z festiwalu

Posłuchaj "Będzie głośno" z Ostródy: Czwórka Reggae Contest w Ostródzie. Festiwal trwa

Yelram koncert 1200BB.jpg
Yelram. Koncert zwycięzców Czwórka Reggae Contest

W sobotę o wydarzeniu opowiadaliśmy w audycji "Sobotologia". Marta Hoppe spotkała się z mieszkankami Ostródy, Karoliną i Grażyną, które na Ostróda Reggae Festiwal czekają cały rok. 

Posłuchaj
03:39 czwórka sobotologia 10.07.2021.mp3 Mieszkanki Ostródy opowiadają o atrakcjach swojego miasta i Ostróda Reggae Festiwal (Czwórka/Sobotologia)

 

- Całe życie spędziłam w Ostródzie i zamierzam nadal tu mieszkać - mówi jedna z nich. - Wokół mamy 7 jezior, można plażować, uprawiać sporty wodna. Są publiczne plaże, ustronne miejsca. W Ostródzie można wybrać się na spacer po bulwarach, zwiedzać koszary. Organizowane są spacery z przewodnikiem pt. Ostróda militarnie - dodaje. 


Ostróda Reggae Festiwal 2021 Ostróda Reggae Festiwal 2021

Wszyscy mieszkańcy Ostródy czekają jednak na Ostróda Reggae Festiwal. - Wtedy jest fajnie, kolorowo. Ludzie się bawią, jest super - podkreślają mieszkanki. - Reggae jest najlepszą imprezą u nas! 

Zespół Dubska usłyszeliśmy w "Muzycznym Biurze Podróży".

Ostróda Reggae Festiwal. Zespół Dubska trzyma kciuki za uczestników Czwórka Reggae Contest

Ostródy nie zabrakło też w niedzielę w audycji "Funkadelia".

ZOBACZ WIĘCEJ Koncerty Czwórki >>>

Finaliści tegorocznej odsłony Czwórka Reggae Contest Finaliści tegorocznej odsłony Czwórka Reggae Contest

W niedzielę także rozstrzygnięty został konkurs Czwórka Reggae Contest, skierowany do polskich wykonawców grających szeroko pojętą muzykę reggae (ska, roots, rock reggae, dancehall, dub, jungle, electrodub itp.) i tworzących własny repertuar. Jedną z głównych nagród jest możliwość wystąpienia w studiu Czwórki oraz promocja wybranego utworu na playliście Czwórki.

plener.jpg
ZOBACZ WIĘCEJ Plenairowe audycje Czwórki >>>

W poniedziałek 12 lipca w audycji "Pierwsze słyszę" Damian Sikorski rozmawiał ze zwycięzcami konkursu Czwórka Reggae Contest -  Boleo & Follow The Riddim. 

***

ma. pras./kd/pj/aw

Czytaj także

Miike Snow czy Michael Kiwanuka - kogo Blauka słucha zimą?

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2020 14:50
Zarówno Piotr Lewańczyk i Georgina Tarasiuk nie są miłośnikami białego szaleństwa. - Kompletując nasze snowtracki przyjęliśmy więc taką strategię, że będą to piosenki bardziej do odpoczynku niż zabawy na stoku - mówili muzycy duetu Blauka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dub Pistols z nowym krążkiem "Addict". "Muzyka z pozytywną energią"

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2020 22:01
Światło dzienne właśnie ujrzał kolejny album od Dub Pistols, zatytułowany "Addict". Na krążku znajdziemy jedenaście kawałków, pełnych pozytywnych emocji. Ale nie tylko. 
rozwiń zwiń