Sara Kordowska o singlu "Kropka": wracam silniejsza

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2023 12:40
W 2019 roku wygrała konkurs "Wydaj płytę z Będzie Głośno" i zadebiutowała z Czwórką albumem "Wszystko i Nic". Dziś powraca z nowym singlem "Kropka". - Przerwa, która była między jedną a drugą płytą, mogłaby sugerować, że łatwo się poddaję, ale jednak nie. Wracam silniejsza - mówi Sara Kordowska.   
Sara Kordowska zapowiada nową płytę. Kropka to pierwszy singiel zapowiadający to wydawnictwo.
Sara Kordowska zapowiada nową płytę. „Kropka” to pierwszy singiel zapowiadający to wydawnictwo. Foto: Sławek Pełka/mat. prasowe

Sara Kordowska zapowiada nową płytę

Kiedy po raz pierwszy pojawiła się w programie Damiana Sikorskiego, miała 18 lat i zaczynała "dorosłe" życie. - Stałam przed wyborem kierunku studiów, na to nałożyła się przeprowadzka, wiedziałam "wszystko i nic" - wspomina artystka. - Teraz mamy już to za sobą i jestem na innym etapie: przed wydaniem drugiej płyty, która ukaże się jeszcze w tym roku. 

Afro beat i figi z serem

Nowy krążek będzie inny niż debiut - bardziej energetyczny i różnorodny. - Zdążyłam się więcej nauczyć i więcej posłuchać. Pokochałam afro beat i figi z serem - śmieje się Sara Kordowska. - Płytę zaczęliśmy nagrywać w Rzeszowie, a produkowaliśmy ją w w Luboniu. Ja na co dzień mieszkam w Gdańsku, więc miałam dużo czasu na słuchanie muzyki w pociągach.

"Czuję, że jest dobrze"

Sara Kordowska doświadczenie wokalne zdobywała m.in. u boku takich artystów jak: Paulina Przybysz, Mieczysław Szcześniak, czy Katarzyna Wilk. I już przy okazji debiutu dała się poznać jako zdolna tekściarka. Mówiła wówczas, że napisanie tekstu piosenki zajmuje jej do 3 minut. - Po prostu je piszę. A potem nie lubię do nich wracać - opowiadała. "Kropka" to kolejny dowód, że artystka świetnie radzi sobie ze słowami. - Mam przyjemniejsze myśli i czuję, że jest dobrze. Mam też zgrany zespół i dwóch nowych producentów: Karola Szota i Krzysztofa Lewickiego. Sporo się od siebie nauczyliśmy. Wracamy silniejsi - dodaje rozmówczyni Damiana Sikorskiego.

Sara Kordowska - Kropka (Official Video) | Niebieski Label


Zobacz też:


"Wracam silniejsza"

- Folder z masterami premierowych piosenek mamy już zamknięty. W czerwcu kręcę dwa klipy, album ukaże się w tym roku. Planujemy koncerty w "sekretnych" miejscach, na razie w Trójmieście. I czekamy, jak sytuacja się rozwinie - zapowiada Sara Kordowska. 

Posłuchaj
08:54 CZWÓRKA Bedzie glosno - kordowska 28.04.2023.mp3 Sata Kordowska o nowym singlu i planach artystycznych na przyszłość (Będzie głośno!/Czwórka) 

***

Tytuł audycji: Będzie głośno!

Prowadzi: Damian Sikorski

Gość: Sara Kordowska

Data emisji: 28.04.2023

Godzina emisji: 19.30

kul

Czytaj także

"Blask" debiutancka płyta duetu Anieli - muzyków z przeszłością

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2022 19:00
Anieli to niezwykły głos Firebirds, czyli Joanna Pyrkowska oraz Paweł Krawczyk, który napisał muzykę na wszystkie płyty zespołu Hey w XXI wieku. Muzycy wydali właśnie płytę "Blask". 
rozwiń zwiń
Czytaj także

"To spektrum emocji". Paula Roma o debiutanckiej płycie

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2022 08:20
"Cholerne pragnienie" to pierwszy długogrający album artystki i muzyczne przedłużenie świetnie przyjętej EP-ki "Cześć, tu Paula Roma". - To jest płyta, o której marzyłam - przyznaje Paula Roma.
rozwiń zwiń