Heima zapowiada nową płytę: zapraszamy fanów wszystkich gatunków

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2023 10:00
Rok po premierze bardzo dobrze przyjętego albumu "W domu", formacja Heima powraca z pierwszą zapowiedzią kolejnego krążka. Utwór "Wszystkie najgorsze słowa" to "uderzenie mocne, alternatywno-postpunkowe, a jednocześnie bardzo przebojowe".
Grupa Heima zapowiada nowy album.
Grupa Heima zapowiada nowy album.Foto: mat. promocyjne/Agora

Historia jednego jam session

- "Wszystkie najgorsze słowa" wyszły z jamowania. Zazwyczaj nie pracujemy w ten sposób, ale jedną z prób zakończyliśmy taką improwizacją. Paweł z Olgą już się pakowali, ja zacząłem coś grać, dołączył nasz perkusista Maciek Nowacki i jakoś tak się stało, że wyszedł nam fajny utwór - wspomina Maciej Łutowski. - Jestem z niego naprawdę dumna. Tekst do tego utworu wypłynął ze mnie w całości pewnego, gorszego dnia. Muzycznie jest to totalnie moja bajka. Słychać w nim nasze typowe, melancholijne brzmienia, ale tym razem z post-punkowym kopem - dodaje Olga Stolarek. 

"Płyta ukaże się... w dniu premiery"

Zespół powstał w Łodzi w 2017 roku. Znakami rozpoznawczymi składu są głęboki wokal Olgi i intrygująca warstwa muzyczna. Na debiutanckim krążku muzycy zaprezentowali alternatywne, melancholijne kompozycje opatrzone autorskimi, polskimi tekstami o otaczającej nas rzeczywistości. Na nowej płycie chcą połączyć spokojne brzmienia z post-punkowymi i rockowymi elementami. - Kiedy krążek się ukaże, tego jeszcze nie jesteśmy w stanie powiedzieć. Nauczeni doświadczeniem debiutanckiej płyty, wolimy nie zapeszać i nie podawać konkretnej daty. Wtedy mówiliśmy, że album wydamy latem, ostatecznie zrobiliśmy to zimą kolejnego roku. Teraz jesteśmy już bardziej powściągliwi - śmieją się goście Damiana Sikorskiego. - Przyjęliśmy taką strategię, że podczas jednego wejścia do studia nagrywamy dwa single. Wydaje się nam, że wtedy wszyscy bardziej przykładają się do pracy.

Heima - Wszystkie najgorsze słowa (Official Video) | Heima

Sprawdź też:

Ekologia, AI i współczesny świat

Jak zapowiadają goście Czwórki, na nowym krążku pojawią się m.in. utwory pro-ekologiczne. - Pojawi się też temat zabijania sztuki przez sztuczną inteligencję. Będziemy dzielić się przemyśleniami na temat świata, z którym mogą zidentyfikować się nasi słuchacze - opowiada Olga Stolarek. - Jestem autorką tekstów, ale piszę je zazwyczaj wtedy, kiedy mamy już muzykę. Nie planuję, o czym będą te piosenki, to wypływa ze mnie w danym momencie.

Posłuchaj
09:17 CZWÓRKA Bedzie glosno - heima 19.05.2023.mp3 Co nowego u grupy Heima? Nowy singiel i zapowiedź płyty (Będzie głośno!/Czwórka) 

***

Tytuł audycji: Będzie głośno!

Prowadzi: Damian Sikorski

Goście: Olga Stolarek, Paweł Pałyga, Maciej Łutowski (zespół Heima)

Data emisji: 19.05.2023

Godzina emisji: 18.40

kul

Czytaj także

Dawid Karpiuk: pozwalam przychodzić słowom wtedy, kiedy chcą

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2022 08:00
"Od dawna chciałem zrobić coś obok Dziwnej Wiosny. Nie po to, żeby uciekać od zespołu, ale żeby poszukać czegoś poza rock and rollem" - tak o solowym singlu, który jest także głównym motywem muzycznym w filmie "Johnny", mówi Dawid Karpiuk - wokalista, gitarzysta i autor tekstów. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Marta Zalewska: mam tyle pomysłów, że mogłabym nagrywać płytę co miesiąc

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2022 11:00
Cztery lata temu Marta Zalewska zwyciężyła w konkursie Czwórki i wydała debiutancką płytę. Dziś na koncie ma dwa krążki, występy na wielu festiwalowych scenach, a w planach kolejny album. - Gdyby było to możliwe, mogłabym nagrywać nawet 10 płyt rocznie - śmieje się artystka.
rozwiń zwiń