"Chłopaki nie płaczą". Żaneta Chełminiak z debiutancką płytą

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2023 12:40
Biotechnolożka, która pisze i śpiewa piosenki o miłości, wydała debiutancki album. Gościem audycji będzie Żaneta Chełminiak.
Okładka płyty Chłopaki nie płaczą Żanety Chełminiak.
Okładka płyty "Chłopaki nie płaczą" Żanety Chełminiak.Foto: mat. promocyjne/Agora Musik

Po raz pierwszy pojawiła się w naszym studiu w 2020 roku jako studentka ostatniego roku Uniwersytecie Rzeszowskim na kierunku biotechnologii. Mówiła wówczas, że śpiewa od dziecka, wokalu uczyła się od 6 roku życia i że jest związana z Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, gdzie występuje w spektaklach wokalno-tanecznych.

Po trzech latach Żaneta Chełminiak powraca do Czwórki z debiutancką płytą "Chłopaki nie płaczą". Znalazły się na niej utwory będące miksem wielu gatunków - m.in. R&B, soul i pop.

Żaneta Chełminiak to artystka, która odważnie wkracza na scenę muzyczną, przynosząc ze sobą nie tylko niezwykły talent wokalny, ale także głęboką pasję do eksploracji emocji i relacji międzyludzkich. Głównym tematem, który inspiruje jej twórczość, jest poszukiwanie miłości. To fascynująca podróż, którą przeżywa i dzieli się z naszymi sercami. Jej debiutancki album, to przestrzeń, gdzie te emocje i refleksje przenikają się z muzyką. Artystka przynosi na scenę coś nowego i szczerego, tworząc muzyczną opowieść o poszukiwaniu i odkrywaniu miłości, która przemawia do każdego z nas. Jej twórczość to hołd dla uczuć, które sprawiają, że jesteśmy ludźmi. Czekamy z niecierpliwością na kolejne rozdziały tej muzycznej podróży.

Po godz. 19.00 Damian Sikorski porozmawia z Martyną Zając. Artystka zapowie swój nowy muzyczny projekt "Martyna Zając &". Trio tworzą Karolina Kossakowska, Michał Marecki i Martyna Zając, a projekt wsparli m.in. Leszek Biolik, Aga Yano otaz Patrycja Malinowska i Marta Dryl.

Martyna Zając to wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów. Absolwentka Akademii Muzycznej na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Śpiewa i doskonali swój warsztat od ponad 20 lat. Aktywnie koncertuje na polskiej scenie. Dysponuje syrenim, wręcz onirycznym głosem, z ciepłą nutą czułości. Jej zmysłowość i wyjątkowa wrażliwość zabierają w dwunasty wymiar

***

Na audycję "Będzie głośno!" zapraszamy w piątek (22.12) o godz. 20.00. Program poprowadzi Damian Sikorski.

kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka Alternatywa soul
Czytaj także

Paulina Przybysz: frazę kładę raz, nie poprawiam słów

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2020 14:30
"Zima" to drugi singiel zapowiadający nową płytę Pauliny Przybysz. - Napisałam ją w ubiegłym roku, podczas prawdziwej, śnieżnej zimy. Wyprowadziłam się z miasta, zamieszkałam w lesie, piosenki powstawały między długimi spacerami i kolejnymi odcinkami "Gry o Tron". Dużo w nich psychicznego miotania - opowiada artystka.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kępiński/Kowalonek: "Kintsugi" to płyta z okruchów życia

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2023 14:50
- Już od dawna nie jesteśmy debiutantami, ani solo, ani w duecie. Ale "Kintsugi" to nasza pierwsza wspólna płyta i nowe rozdanie. Za nami piękny czas wspólnego komponowania, szturchania się i szukania nowych rozwiązań  - opowiadają Miro Kępiński i Michał Kowalonek. 
rozwiń zwiń