Nadchodzi "Mickiewicz/Zalewska. Ballady i Romanse"

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2024 21:19
Marta Zalewska odwiedzi Czwórkę w dniu premiery projektu "Mickiewicz/Zalewska. Ballady i Romanse", który ukazuje się w serwisach streamingowych i na winylu.
Marta Zalewska i Damian Sikorski w studiu Czwórki.
Marta Zalewska i Damian Sikorski w studiu Czwórki.Foto: Czwórka

Projekt muzyczny "Mickiewicz/Zalewska. Ballady i Romanse" był zorganizowany z okazji Roku Romantyzmu Polskiego. Jego celem było przedstawienie narodowego wieszcza w nowym świetle. Wiersze wybrane i zaśpiewane przez Martę Zalewską miały prowokować słuchaczy do zagłębienia się także w mniej znaną twórczość Adama Mickiewicza. W dniu premiery projektu na winylu i w serwisach streamingowych Czwórkowe studio odwiedzi Marta Zalewska, która w rozmowie z Damianem Sikorskim, zdradzi wszystkie jego szczegóły. 

Źr. Youtube/Marta Zalewska - Ballady i romanse w Wilnie

W drugiej godzinie odwiedzi nas Zuza Baum - wokalistka, raperka, producentka muzyczna. To artystka, która nie ogranicza się do jednej roli. Jest wokalistką, tekściarką, flecistką oraz swoją własną producentką, co nadaje jej twórczości unikalny charakter. Jej muzyka to osobisty gatunek oparty na głębokich emocjach i autentyczności. W jej twórczości można odnaleźć wpływy soulu, hip-hopu oraz muzyki popularnej, które we współpracy z LoftY/ciiicho tworzą niepowtarzalne brzmienie.

***

Audycja "Będzie głośno" to miejsce, w którym młodzi muzycy mają głos. Pod tym hasłem Czwórka promuje młodych, zdolnych, polskich muzyków niemających jeszcze kontraktu z żadną wytwórnią. Jest to program, który umożliwia nieznanym muzykom bezpośredni kontakt z radiem, a poprzez audycję pod tytułem "Będzie Głośno!" i listę przebojów dociera do słuchaczy. Aby znaleźć się w audycji należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie radiowej Czwórki. Zespoły, które zgłaszają się do programu, zapraszane są do audycji na żywo, mają okazję zaprezentować się słuchaczom zarówno w rozmowie, jak i mini koncercie akustycznym. Lista przebojów Będzie Głośno! zamieszczona jest na stronie internetowej Czwórki. Słuchacze mogą oddawać głosy na zespół, który przypadnie im do gustu, a przede wszystkim codziennie mają dostęp do playlisty z młodymi artystami. Utwory te są emitowane podczas audycji, co jest niezwykłe biorąc pod uwagę fakt, jak trudno jest młodym muzykom przebić się w rozgłośniach radiowych ze swoją twórczością.

***

Na audycję "Będzie głośno!" zapraszamy w piątek (09.01) o godz. 20.00. Program poprowadzi Damian Sikorski.

pj/kk

Czytaj także

Mickiewicz według Mapy. O muzyce do spektaklu "Ballady i romanse"

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2023 15:20
- Zawędrowałam do świata wizualnego i performatywnego. Stworzenie muzyki do spektaklu "Ballady i romanse" było dla mnie ważnym doświadczeniem, bo czułam, że w tym procesie Mickiewicz prowadzi mnie za rękę - opowiada Mapa, czyli Magda Pasierska. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Damian Sikorski Projekt - Live. "Lubię swoje piosenki". Premiera już dziś

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2024 15:30
12 stycznia to data premiery epki "Damian Sikorski - Live". Nasz Czwórkowy dziennikarz odsłania się jako multiinstrumentalista, kompozytor, tekściarz, a towarzyszą mu znakomici muzycy polskiej sceny. 
rozwiń zwiń