Magda Pasierska: w mojej muzyce jest schiza

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2017 13:25
- W moim nowym numerze "Lightly Brightly" jest wewnętrzny drive, który popycha go do przodu i powoduje reakcje - opowiada w "Stacji Kultura" wokalistka, znana m.in. z trio beatboxerskiego Me Myself And I. Czy jej solowy materiał "Mapa" oznacza rozwód z beatboxerami?
Audio
  • Magda Pasierska o nowym, autorskim projekcie "Mapa" (Stacja Kultura/Czwórka)
Magda Pasierska w Czwórce
Magda Pasierska w CzwórceFoto: Czwórka

- Wszem i wobec oświadczam, że to nie rozwód. Me Myself And I ma swoje życie, które ostatnio toczy się poza mainstreamem - przekonywała Magda Pasierska. - Mój autorski projekt urodził się całkiem naturalnie. Duszę się bez intensywnej działalności artstycznej - tłumaczyła. Czego możemy się zatem spodziewać po brzmieniu "Mapy"?

Magda Pasierska Mam dość duże rozwarstwienie jaźni muzycznej. Uwielbiam bardzo wiele różnych stylów, których ciągle słucham. Sięgam nawet do tych z czasów dzieciństwa i nastoletnich

Bez wątpienia jest to muzyka, w którą trzeba się zagłębić i nie da jej się zanucić w samochodzie po jednym przesłuchaniu, chociaż w Czwórce Magda Pasierska, udowadnia, że w singlu "Lightly Brighhtly" można także znaleźć bardziej chwytliwe melodie. Producentem tego materiału jest Agim Dżelijlij, niestrudzony eksperymentator i jeden z czołowych twórców muzyki elektronicznej w Polsce, a w "Stacji Kultura" wokalistka zdradza kulisy ich współpracy nad "Mapą".

W rozmowie z Kasią Dydo Magda Pasierska opowiada też, jaki kolor mają aranże jej utworów oraz dlaczego nie interesuje jej prosty pop. Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji.

Sprawdź też:
Bovska PAP 1200x660.jpg
Bovska jest jak dobra czarna kawa

***

Tytuł audycji: "Stacja Kultura"

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Goście: Magda Pasierska (wokalistka, kompozytorka)

Data emisji: 3.02.2017

Godzina emisji: 10.14

jsz/kul

Czytaj także

"Roma" - wielki powrót Sorry Boys

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2016 14:32
Premiera ich nowego krążka już 18 listopada, a w Czwórce rozmawiamy o nim z wokalistką i frontmanką Belą Komoszyńską, która zdradza nam, jaki rodzaj adrenaliny towarzyszy wydawaniu płyty.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Tomasz Ziętek: nie nadaję się na ekspozycję

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2017 15:00
Do roli w "Konwoju" nauczył się prowadzić ciężarówkę, na planie filmu "Żużel" jeździł motocyklem. Tomasz Ziętek nie boi się wyzwań, ale sukcesami nie zamierza karmić swojego ego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Pianohooligan: chcę przyciągać nieoczywistością

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2017 13:30
Kompozytor i jazzman Piotr Orzechowski, mimo młodego wieku, zdobył już tak zwanego Oskara Jazzowego oraz współpracował z wieloma wybitnymi osobowościami świata muzyki. Czy 2016 był dla niego ważnym rokiem?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Alters: w naszej muzyce sen przenika się z jawą

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2017 22:00
- Na płycie znajdą się fragmenty, w których ujęliśmy pewien niepokój, aż do zamierzonej brzydoty. Lubimy przesterować dźwięk bardziej niż się powinno i dostrzegamy piękno w brzydkim brzmieniu - opowiadał o nadchodzącym krążku "Dawn" Piotr Zalewski z grupy Alters.
rozwiń zwiń