Natalia Kwiatkowska: ta płyta Cheap Tobacco jest jak człowiek

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2022 20:19
Cheap Tobacco na płycie "Zobaczymy siebie" to w pewnym sensie nowy zespół, choć cały czas w tym samym składzie: obdarzona oryginalną barwą głosu wokalistka i autorka tekstów Natalia Kwiatkowska, oraz tworzący wspólnie z nią utwory instrumentaliści: gitarzysta Robert Kapkowski, basista Michał Bigulak i perkusista Bartosz Kołodziejski.
Cheap Tobacco w studiu Polskiego Radia
Cheap Tobacco w studiu Polskiego Radia Foto: Wojciech Kusiński

"Nowe" Cheap Tobacco - bo zespół zmienił się na bardziej dojrzały, cała czwórka zaczęła inaczej patrzeć na otaczający świat. Świat, który - jak sami mówią - kolorują i retuszują swoim rockowym przekazem i wyrazistością nowych numerów.

- To trochę nowe Cheap Tobacco, ale wciąż to samo. Trochę się baliśmy, że nasi fani słuchacze "spuszczą nam lanie", ale jest odwrotnie - wszystkim się podoba - mówi Natalia Kwiatkowska, wokalistka grupy w dniu premiery płyty. 

Grupa Cheap Tobacco powstała 12 lat temu i oczywistym jest, że nie mogą brzmieć tak jak wtedy. Płyta "Zobaczymy siebie" jest dojrzała. - My tak to czujemy i odbiorcy też. Ta płyta jest dla mnie trochę tak jak człowiek. Dlatego też ma taki tytuł "Zobaczymy siebie" w całości, bo człowiek jest wszystkim, w człowieku może się zmieścić bardzo dużo. Na płycie jest wiele różnorodnych stylistycznie piosenek, bo ona jest jak człowiek, jest jak życie. Mam wielką nadzieję, że każdy znajdzie tam kawałek siebie - dodaje. 

Każdy z nas będzie mógł się o tym przekonać już w niedzielę. Cheap Tobacco zagra koncert w radiowej Trójce >>>

Natalia Kwiatkowska podkreśla, że dziś szczególnie ważny jest dla niej człowiek i jego kondycja. - Przyszło to do mnie naturalnie, po dwóch latach zawieszenia. Gro bliskich mi ludzi i ja sama też, podupadliśmy psychicznie, musiałam po prostu przewartościować wszystko - opowiada wokalistka. - W pandemii zostałam pozbawiona możliwości grania koncertów. Zorientowałam się, że gdy gram, jak gram, dla kogo gram to wtedy buduje poczucie własnej wartości. Okazało się, że bez tego nie wiem kim jestem i po co jestem na tej planecie. To na początku było bardzo bolesne, ale z czasem mnie umocniło i znalazłam wartość w samym życiu - podkreśla. 


Posłuchaj
51:22 2022_09_23 18_05_34_PR4_Bedzie_glosno.mp3 O płycie "Zobaczmy siebie" zespołu Cheap Tobacco opowiada wokalistka grupy, Natalia Kwiatkowska (Będzie głośno/Czwórka)

 

Natalia Kwiatkowska z zespołu Cheap Tobacco i Damian Sikorski fot. Karina Terzoni Natalia Kwiatkowska z zespołu Cheap Tobacco i Damian Sikorski fot. Karina Terzoni

"Zobaczymy siebie" to świetne, nowoczesne granie. - Wiedzieliśmy, że chcemy unowocześnić naszą muzykę, że ciągnie nas do elektroniki, do rzeczy nawet dance'owych. A z drugiej strony lubiliśmy poczucie bezpieczeństwa w rejonach, które znamy. Trzeba było trochę się odciąć, ale nic nie było na siłę - zdradza gość Damiana Sikorskiego. - Singiel "Jestem sama", w którego teledysku leżę w wannie, przyszedł naturalnie, lekko - dodaje. 

Cheap Tobacco - Jestem sama/cheaptobaccoband

Wiele piosenek z albumu Cheap Tobacco powstało w czasie pandemii. Natalia przyznaje, że dziś trudno jest jej umiejscowić wszystko w czasie. Wspomina, że zalążek utworu "Miasto" powstał podczas drogi na siłownie - jechała na rowerze i przyszły do niej słowa, musiała się zatrzymać, żeby to nagrać. - Nasza płyta "Zobaczymy siebie" powstała w trakcie czterech sesji, choć były one rozciągnięte na dwa lata. Dobrze się dogadywaliśmy, nagrywaliśmy ślady na próbach. Weszliśmy do studia wiedząc czego chcemy, to się dobarwiało cały czas - podkreśla. - To chyba pierwsza nasza płyta podczas nagrywania której nie było mocnych spięć w studiu - dodaje. 

cheaptobaccoband/ Cheap Tobacco - Zobaczmy siebie

Sprawdź także:

***

Tytuł audycji: Będzie głośno!

Prowadzi: Damian Sikorski

Gość: Natalia Kwiatkowska (wokalistka zespołu Cheap Tobacco)

Data emisji: 23.09.2022

Godzina emisji: 18.09

pj

Czytaj także

Winylowe białe kruki - "So" Petera Gabriela w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2021 12:50
- "So" Petera Gabriela, to absolutnie genialny album - mówi dziennikarz muzyczny Damian Sikorski. - Znalazł się w pierwszej dziesiątce najlepszych płyt lat 80. według magazynu Rolling Stone.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Blask" debiutancka płyta duetu Anieli - muzyków z przeszłością

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2022 19:00
Anieli to niezwykły głos Firebirds, czyli Joanna Pyrkowska oraz Paweł Krawczyk, który napisał muzykę na wszystkie płyty zespołu Hey w XXI wieku. Muzycy wydali właśnie płytę "Blask". 
rozwiń zwiń