Dominika Barabas: na nowej płycie odkrywam miękkie podbrzusze

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2022 19:00
- Ze wszystkich wydawnictw, które udało mi się popełnić, ta płyta jest najbardziej moja - przyznaje Dominika Barabas. - "Psia mać" to też dowód mojej dojrzałości. 
Dominika Barabas z płytą Psia mać.
Dominika Barabas z płytą "Psia mać".Foto: Czwórka/Magda Żelazowska

"Miałam katar od płakania"

Dominika Barabas to autorka tekstów, multiinstrumentalistka i wokalistka, która miłość do sceny i studia nagrań łączy ze świadomością prawa autorskiego, będąc przewodniczącą zarządu Sekcji B – Autorów Utworów Muzyki Rozrywkowej i Tanecznej Stowarzyszenia Autorów ZAiKS. W swoim dorobku ma cztery autorskie albumy: "Cień", "Zbiór porannych bzdur", "Rustykalny Cyrk" oraz "Psia mać". Najnowsza płyta to bezsprzecznie najdojrzalszy album artystki, zarówno pod względem brzmieniowym jak i tekstowym. Spójny, dopieszczony muzycznie w najdrobniejszym szczególe i całkowicie nieprzewidywalny. - Tytułowy utwór, który prawie wykrzyczałam, jest jednym z efektów procesu dojrzewania. Nie miałam już innego wyjścia, bo czułam, że za chwilę coś we mnie wybuchnie w środku - opowiada Dominika Barabas. - Miałam przygotowanych dużo utworów, ale wybrałam te, które są spójne dla historii, którą chciałam opowiedzieć. Dziś, kiedy słucham tych piosenek, wiem, które śpiewałam będąc całkowicie zapłakaną. Praca nad krążkiem była pełna rożnych emocji.    

"Myślałam, że teksty są za ciężkie"

Nowy albim to opowieść o miłości trudnej, przemocowej, z poliamorią w tle. Ta bardzo osobista i szczera do bólu płyta długo oczekiwała na swoją premierę - nie jest łatwo zdecydować się na podzielenie tak ciężką treścią, dotykającą tematów drażliwych, co fenomenalnie obrazuje szata graficzna stworzona przez Bertę Cebrat.

- Miałam momenty, kiedy myślałam, że teksty, które napisałam, są życiowe, ale trochę "przyciężkie". Teraz - kiedy słyszę jaki jest odbiór płyty - już nie mam takich obaw - przyznaje artystka. - Wszyscy jesteśmy ludźmi i każdego z nas mogą dotknąć podobne wydarzenia i podobne rozterki. Jeśli komuś pomogą moje piosenki, to będzie dla mnie sygnał, że dobrze wykonałam zadanie.

Dominika Barabas - Poleć (Official Video) | Dominika Barabas

Sprawdź także:

Dominika Barabas i chłopaki z jej zespołu

Album "Psia mać" ukazał się 29 listopada tego roku, a do jego promowania wybrano utwór "Poleć". W nagraniach uczestniczyli znakomici muzycy, m.in.: Adam Lemańczyk, Wojciech Famielec, Tomasz Boruch, Paweł Harańczyk, Jan Czaja czy Tomasz Kaczmarek. Za produkcję muzyczną odpowiedzialni są Dominika Barabas i Szymon Orchowski.

Posłuchaj
51:39 2022_12_02 19_04_12_PR4_Bedzie_glosno.mp3 Dominika Barabas o płycie "Psia mać" (Będzie głośno!/Czwórka)

***

Tytuł audycji: Będzie głośno!

Prowadzi: Damian Sikorski

Gość: Dominika Barabas

Data emisji: 02.12.2022

Godzina emisji: 19.15

kul

Czytaj także

Marta Zalewska: mam tyle pomysłów, że mogłabym nagrywać płytę co miesiąc

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2022 11:00
Cztery lata temu Marta Zalewska zwyciężyła w konkursie Czwórki i wydała debiutancką płytę. Dziś na koncie ma dwa krążki, występy na wielu festiwalowych scenach, a w planach kolejny album. - Gdyby było to możliwe, mogłabym nagrywać nawet 10 płyt rocznie - śmieje się artystka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zagi: "Oko za oko" to historia, przez którą nie mogłam spać

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2022 15:00
W każdy czwartek w "Muzycznym lunchu" zaglądamy za kulisy polskiej muzyki i zdradzamy, jak powstawały Wasze ulubione utwory. Tym razem o piosence "Oko za oko" opowiada Zagi.
rozwiń zwiń