Ostatni Dzień Lata z debiutancką płytą. Jak brzmi ich pierwszy krążek?

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2023 21:30
Tym razem z debiutancką płytą odwiedzi nas zespół Ostatni Dzień Lata. Jakie utwory znalazły się na krążku i czym różnią się od wcześniejszych piosenek?
Ostatni Dzień Lata - Piotr Wit i Maciej Szemraj w Czwórce
Ostatni Dzień Lata - Piotr Wit i Maciej Szemraj w CzwórceFoto: Czwórka/Norbert Borzym

Po bardzo dobrze przyjętych przez słuchaczy mini-albumach "Kilka Dobrych Żyć EP" i "Stories znajomych EP" przyszedł czas na pełnoprawną płytę. Album zawiera dziesięć autorskich kompozycji - wśród nich singlowe utwory "Dreszcz", "O sto myśli mniej" oraz "ADHD".  - "ADHD" to napędzana bitem i syntezatorami piosenka miłosna, pokazująca nieco bardziej delikatną, wrażliwą i trochę głupkowatą stronę zespołu - przyznają muzycy. Piosenka została nagrana w studiu zespołu, dzięki czemu udało się uchwycić klimat występu na żywo i synergię między członkami stworzoną w danym momencie. 

Historia zespołu Ostatni Dzień Lata ściśle wiąże się z miejscowością Bogdaszowice. Tam zebrała się ekipa i został zarejestrowany materiał na epkę. Inspiracje muzyków sięgają szeroko, od brit popu i nowojorskiej sceny gitarowej, przez zespoły takie jak StrokesThe Police czy Lady Pank. - Ten zespół jest ciekawostką. Większość grupy gra w różnych zespołach i tam ta praca wygląda inaczej, dzieje się szybciej. Jak się nie wydarzyło w pół roku, to naturalnie "umierało" - opowiadali w Czwórce muzycy. - Tutaj trzy lata byliśmy w studiu i czekaliśmy, żeby efekt był dla nas zadowalający. Żeby materiał nie był za słaby. 

W drugiej godzinie audycji zadebiutuje Maks Tachasiuk - młody producent muzyczny, wokalista i autor tekstów z Chojnic. Tworząc muzykę ceni sobie minimalistyczne podejście do używanego sprzętu i technik, ale zarazem wyznaje zasadę, że jak już coś robić, to porządnie.

***

Na audycję "Będzie głośno!" zapraszamy w piątek (01.12) po godz. 20.00. Program poprowadzi Damian Sikorski.

kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka Alternatywa
Czytaj także

Fismoll o płycie "Pomiędzy": to będzie album do myślenia

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2023 09:30
- Kiedyś wracałem wieczorem zmęczony do domu, brałem gitarę, odpalałem interfejs i w jedną noc robiłem utwór. Ostatnio jednak nieco zapętliłem się w perfekcyjności - mówi Fismoll i po siedmiu latach przerywy zapowiada nową płytę.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Iga: jestem samoukiem, szkoliłam warsztat, grając na ulicy

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2023 13:40
Krąży po świecie, śpiewa piosenki po polsku, angielski i włosku. Można ją usłyszeć na ulicach różnych miast. Teraz Iga przywiozła swoją muzykę do Polski i nawiązała współpracę z producentem Mateuszem Hulbójem.  
rozwiń zwiń